Home » 2017 » February » 10

Daily Archives: February 10, 2017

Vai zini, kādēļ zvanīt uz 112 ?

Rītdien, 11. februārī, visā Eiropas Savienībā (ES) atzīmēs vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu tālruņa 112 dienu, kuras ietvaros jau no  šodienas norisināsies vairākas informatīvās kampaņas, lai veicinātu sabiedrības informētību par 112 numuru, uz kuru zvanot, iespējams saņemt operatīvo dienestu palīdzību visās ES valstīs. Šāda informācija lasāma VALSTS UGUNSDZĒSĪBAS UN GLĀBŠANAS DIENESTA mājas lapā. 10.februārī mūsu skolā viesojās VUGD Bauskas daļas inspektors, mūsu skolas absolvents Artjoms Habaņens. Viņš kopā ar 7.-9.klašu skolēniem pārrunāja ar drošību saistītus jautājumus, arī par atbildību, veicot viltus zvanus uz dienestiem. Daudziem skolēniem jaunums bija tas, ka ugunsdzēsēji un glābēji nodarbojas ar daudzām lietām, ne tikai ugunsgrēku dzēšanu, bet arī glābj nelaimē nokļuvušus dzīvniekus, atbrīvo cilvēkus no avārijās bojātām automašīnām. A.Habaņens vēlreiz atgādināja, ka nedrīkstam būt vienaldzīgi, redzot nelaimi. Viņš stāstīja, kā pareizi jāpiesaka negadījums, zvanot pa vienoto tālruni 112. Artis Ivanovs (8.a kl.) sacīja, ka šī informācija viņam jau bijusi zināma, tomēr atkārtot vienmēr ir derīgi, jo nekad nevar zināt, kad kaut kas notiks. Viņš saprot, cik šajā dienestā strādājošo darbs ir grūts un bīstams. Artis pats pieļauj domu, ka viņa nākamā profesija varētu būt saistīta ar VUGD darbu.