Home » Bez tēmas » Izstāde “Sibīrijas bērni”

Izstāde “Sibīrijas bērni”

.. no 23. līdz 27.janvārim bija skatāma skolas foajē. 23 planšetēs ar fotogrāfijām un stāstījumiem atspoguļota 1941.gada 14.jūnija izsūtīšana. Sibīrijas bērnu bērnības fotogrāfijas, attēli no izsūtījuma vietām, skaudri un tieši atmiņu stāstījumi uzrunā katru izstādes apmeklētāju. Mazo klašu skolotāji kopā ar skolēniem pārrunāja attēlos redzamo un izlasāmo, kas mūsdienu bērniem liekas prātam neaptverami un šausminoši. 5.-9.klašu skolēni ar izstādītajiem materiāliem iepazinās individuāli un mācību priekšmetu un klases stundās. 5.a klases meitenes Samanta Ancāne un Samanta Šemeta atceras kādu lasīto stāstu par to, kā vilcienā, ar kuru veda izsūtītos, dzīvie bija kopā ar mirušajiem, kurus pa ceļam meta ārā no vagoniem. Meitenes atzīst, ka nesaprot, kāpēc tā bija un kāpēc vajadzēja rīkoties tik cietsirdīgi. Izstādi “Sibīrijas bērni” izveidojis tāda paša nosaukuma fonds. Kopš 2014.gada izstāde apceļojusi jau vairāk kā 100 skolas un iestādes, liekot mums atcerēties un nekad neaizmirst padomju okupācijas varas noziegumus pret Latvijas iedzīvotājiem. Par fondu “Sibīrijas bērni” lasi http://sibirijasberni.lv. Paldies Bauskas Kultūras centram par iespēju arī mūsu skolā redzēt šo izstādi.

Iztāde