Home » 2024 » May » 08

Daily Archives: May 8, 2024

Mana Latvija – mana atbildība

3. maija rīts skolā bija svinīga patriotisma caurvīts, jo pirmā bija klases stunda “Mana Latvija – mana atbildība”, veltīta Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai. Pie vairākiem klašu kolektīviem ieradās viesi, kas iepazīstināja ar Jaunsardzes un Zemessardzes misiju. Klašu kolektīvos tika runāts par 1990. gada 4. maija nozīmīgumu.

Gandrīz visās klasēs bija balti klāts svētku galds, uz kura skolēni kopā ar audzinātājām bija izstādījuši, viņuprāt, Latvijas vērtīgākās lietas. Uz galdiem virknējās ģimenes fotogrāfijas, grāmatas, latu monētas, Lielvārdes josta, medus, Latvijas hokeja izlases dalībnieku foto, māla trauki, arī gailis, kas rotā vairāku baznīcu smailes, Latvijas grupu mūzikas albumi, pastalas, graudi, zirņi, dzērvenes utt. Daži audzēkņi bija atnesuši senas un neparastas ģimenes relikvijas. Kādā kolektīvā šajā dienā skolēni demonstrēja eksperimentus.

Svētku stundā dažās klasēs galdā tika celti arī pašu sarūpēti gardumi. Klašu kolektīvi šajā dienā kopā nofotografējās. Skolas ieeju un vestibilu joprojām rotā svētkiem veltīti skolēnu veidoti plakāti.

Skolotāja Anželika Orlova stāsta: “2.c klasei izdevās  lieliska kopābūšana. Runājām par 4.maija svētkiem – vēsturi, nozīmi , svētku tradīcijām, izspēlējām viktorīnu. Klasē bija izveidota
izstāde, bērni sanesa daudz interesantu senu lietu, katrs pastāstīja, kāpēc tā ir ģimenes vērtība.  Nelielais cienasts, kuru palīdzēja sagādāt vecāki , bija –  pašcepta rupjmaize, medus, Latvijas ražotāju gardumi.”