Astotie iepazīst restaurēšanu Rundālē
19.februārī astoto klašu skolēni Rundāles pilī piedalījās Restauratoru darbnīcā. Spēlējot virtuālo spēli par Rundāles pils celšanu, arhitektūru, mākslinieciskajām vērtībām, kā tās saglabājušās un atjaunotas pēdējos gadu desmitos, tika gūts paplašināts skats uz mūsu Zemgales kultūras pērli – Rundāles pili. Nodarbība tika skaisti pabeigta ekskursijā pa pils zālēm, vērojot mākslas priekšmetus, gleznas, sadzīves un interjera priekšmetus. Pedagogi D.Ālmane un J.Širvis secina, ka skolēniem biežāk būtu jāiepazīst pavisam netālu esošās kultūras vērtības un objekti, tas palīdz nostiprināt zināšanas vēsturē un kultūrvēsturē. Paldies Latvijas Skolas somai par sarūpēto izzinošo un emocionālo dienu!
Konkursā “Balsis – 2025” mūsu skolas ansambļiem 1.pakāpes diplomi
Jau tradicionāli mūsu skolas mājīgajā zālē notiek Bauskas novada skolu vokālās mūzikas konkurss “Balsis”. Šogad šajā konkursā piedalījās 6 ansambļi , tostarp divi no mūsu skolas. Ingas Bukšas vadītais 1.klašu ansamblis un Ilzes Bērziņas vadītais 5.-7.klašu ansambļi tika augstu novērtēti, piešķirot 1.pakāpes diplomus. Žūrijā strādāja mūzikas pedagoģes Diāna Siliņa, Ineta Pilverte un Olga Černišova – Stūriška. Priecājamies par mūsu dziedātāju panākumiem, kā arī par skolotāju Bukšas un Bērziņas pacietību un neatlaidību, izkopjot savu audzēkņu dziedātprasmi!
Arī mūsu skolas pārstāves piedalīsies bērnu mākslas konkursā Lidicē (Čehija)
“Lidice” ir nozīmīgs starptautisks bērnu mākslas konkurss, kas aptver gan vizuālo, gan vizuāli plastisko mākslu, kā arī radošo industriju jomas. Šis konkurss sniedz iespēju jaunajiem talantiem parādīt savas prasmes starptautiskā līmenī un gūt nenovērtējamu pieredzi. Šogad konkurss notiek jau 53.reizi.
Šī gada tēma „SPĒLE” aicināja bērnus un jauniešus izzināt un pārvērtēt mūsdienu attiecības ar rotaļām un spēlēšanos. Vai šodienas jaunā paaudze prot atrast prieku ārpus telefona un datora ekrāniem? Vai mūs vēl spēj aizraut tradicionālas rotaļas un galda spēles? Un, galvenais, kā caur spēli varam iepazīt un izprast pasauli? Tieši uz šiem jautājumiem atbildes ir meklējuši konkursa dalībnieki, radot darbus, kuros atspoguļoja gan savu redzējumu, gan pieredzi.
Konkursam tika iesūtīti darbi no 33 Latvijas pilsētām un novadiem, kopskaitā – 1098. Latvijas kārtas laureātu izstādei tika izvirzīti vairāk kā 100 darbi, kuri pārstāvēs Latviju arī konkursā Lidicē (Čehijā).
No mūsu skolas uz konkursu tika aizsūtīti Laines Sabajevas, Sintijas Niedras, Zanes Lea Zundas, Lauras Lobačas, Kristas Remeses un Martas Viktorijas Baltiņas darbi.
Uz apbalvošanas pasākumu Rīgā tika uzaicinātas 8.klases skolnieces Zane Lea un Sintija kopā ar skolotāju Daigu Sējēju. Meiteņu darbi jau aizceļojuši uz konkursu Čehijā. Meitenes saņēma atzinības rakstus un nelielas dāvaniņas. Visus laureātus pasākumā iepriecināja akrobātiskās vingrotājas.
Informāciju sagatavoja vizuālās mākslas skolotāja Daiga Sējēja.
7.klase apsver iespēju kļūt par jūrniekiem
Karjeras nedēļas noslēdzošajā dienā 7.klases skolēni tikās ar savas klasesbiedrenes Lauras tēti, mūsu skolas absolventu Arti Sūnu. Viņš ir vecākais mehāniķis. Nē, viņš nestrādā autoservisā, Arta darbavieta ir jūrā uz kuģiem. Tikšanās laikā skolēni uzzināja, kā šo profesiju var iegūt, kam skolā īpaši jāpievērš uzmanība, lai kļūtu par kuģu mehāniķi. Labi jāmācās gan matemātika, gan valodas. Jātrenē arī izturība – gan fiziskā, gan psiholoģiskā, jo darbs pamatā saistīts ar ilgstošu prombūtni no mājām. Viesis demonstrēja attēlus, kas raksturo gan darba, gan sadzīves ainiņas no dzīves uz kuģa. Skolēni uzdeva dažādus jautājumus, stunda pagāja nemanot.
Bauskas slimnīcā strādā ne tikai ārsti
Piektdien, 14.februārī 5.b un 8.b klašu skolēniem bija iespēja labāk iepazīt Bauskas slimnīcas darbu. Ar skolēniem sarunājās slimnīcas galvenās personas – valdes locekle Margarita Epermane, galvenā ārste Inese Strazda un galvenā māsa Larisa Lebeiko. M.Epermane pastāstīja par slimnīcas plašo darbinieku saimi, izaugsmi, plānotajiem uzlabojumiem un jauniem pakalpojumiem. Skolēni apmeklēja rentgena kabinetu, aplūkoja datortomogrāfijas iekārtu, noklausījās stāstījumu par šeit veicamajiem izmeklējumiem. Inese Strazda kopā ar Larisu Lebeiko vadīja arī praktisku nodarbību, kā uzņemšanas nodaļā sniegt palīdzību rokas vai kājas lūzuma gadījumā. Skolēni iejutās pacienta, ārsta un ārsta palīga lomās. Bija iespēja aplūkot, kā tiek veikti sirdsdarbības, asinsspiediena un skābekļa līmeņa noteikšanas mērījumi. Tikšanās beigās sekoja arī asprātīgs testiņš, ko bija sagatavojusi Ilona Strautiņa, pakalpojumu attīstības speciāliste. Bija jāatmin, kas tie par speciālistiem – otolaringologs, oftalmologs, pulmonologs, pneimologs, gastroenterologs un citi. Nodarbība bija izzinoša un pārdomas raisoša. Astotās klases skolēni noteikti apsvērs iespēju aprīlī piedalīties Ēnu dienas pasākumā, lai vēl labāk iepazītu mediķu darbu.
Paldies slimnīcas darbiniekiem par skolēniem atvēlēto laiku un jaunajām zināšanām!
Skolēni izzina deklināciju un locījumu saistību ar dzīvi
Trešdien, 12. februārī, Karjeras nedēļas ietvaros skolā viesojās Ligita Gorbunova, Tiesu administrācijas Personālvadības un juridiskā departamenta Personālvadības nodaļas vecākā referente. Viņa 5.a, 5.b, 6.a un 6.b klases skolēniem stāstīja par savu darba ikdienu, par to, kā ikdienā ļoti vajadzīgas latviešu valodas pareizrakstības zināšanas, kur dzīvē noder deklinācijas, locījumi, dokumentu izkārtojuma principi. Pusaudži varēja izvērtēt, kādas ir prasības darbiniekiem, kas grib strādāt ar personālu un dokumentiem, noskaidroja, cik e-pasta vēstuļu dienā jānosūta un daudzas citas interesantas lietas.
L.Gorbunova atbildēja uz skolēnu jautājumiem, rādīja dažādu dokumentu paraugus un atklāja arī citas nianses, kurās izšķirošas ir tieši latviešu valodas zināšanas un prasme sazināties ikdienā gan rakstiski, gan mutvārdos.
Informāciju sniedza latviešu valodas skolotāja Sandra Giptere- Ivanova.
Deg vai spīd? VIZULO !
9.klašu skolēni Karjeras nedēļas ietvaros ceturtdien, 13.februārī devās uz Iecavu, kur viesojās uzņēmumā VIZULO. Tur mūs viesmīlīgi sagaidīja mūsu skolas absolvents, šī uzņēmuma pārdošanas daļas speciālists Ingus Priedītis. Kā lasāms uzņēmuma mājaslapā , tas ir energoefektīvu apgaismojuma risinājumu uzņēmums, kas specializējas ielu, teritoriju, komerciālā, industriālā un arhitektūras LED apgaismojumā. Ingus Priedītis demonstrēja jauniešiem prezentāciju, kurā raksturota uzņēmuma produkcijas tapšana, daudzās valstis, uz kurām produkcija tiek eksportēta (kaimiņvalstis Lietuva un Igaunija, Vācija, Francija un daudzas citas – kopumā vairāk kā 40!). Pēc tam sekoja izzinoša pastaiga pa uzņēmuma ražotni, kur strādnieki montē gaismekļus. Īpašu sajūsmu un interesi izraisīja Melnā istaba, kurā tiek mērīts gaismas stiprums, izmēģināts, kā gaismeklis dabosies reālā vidē un situācijās. Ražošanas cehā jaunieši aplūkoja ne vien teju pusmiljonu vērtās iekārtas, bet arī robotu, kuram drīz pievienosies vēl vairāki, lai paātrinātu un automatizētu ražošanas procesu. Mācību ekskursija bija ļoti interesanta un izzinoša, par ko liels paldies Ingum un pārējiem darbiniekiem! Vēlam uzņēmumam VIZULO lielu izaugsmi un panākumus!
Iepazīstam policista profesiju
Ceturtdiena Karjeras nedēļā skolā noritēja policista un kārtības uzturētāja zīmē. Skolā viesojās un nodarbības visu vecumposmu skolēniem vadīja Bauskas Pašvaldības policijas vecākie inspektori Kristīne Leitere- Ozoliņa un Mārtiņš Brikers. Viņi gan stāstīja par policista darba ikdienu, gan arī ļāva skolēniem pielaikot policijas ekipējumu un aprīkojumu. Tika atgādināts arī par ikkatra atbildību un pienākumiem sabiedrībā, kā arī par to, kad bērniem iestājas administratīvā un kriminālatbildība. Nodarbību izskaņā daudzi vēlējās ietērpties aizsargvestē, paturēt rokās steku un vairogu, uzlikt galvā aizsargķiveri, kā arī mirkli pabūt rokudzelžos. Skolotājas Aijas Dūmiņas audzēkņi tieši šonedēļ bija izgatavojuši policijas auto modelīšus, kas lieliski sasaucās ar šodienas tikšanās tēmu, jo arī auto ir polistu darba instruments!
Paldies policistiem par mums atvēlēto laiku! Cerams, ka tikšanās ar viņiem būs tikai šādas!
Namdara darbnīca tepat skolā (LATVIJAS SKOLAS SOMA)
Mūsu “KARJERAS NEDĒĻĀ – 2025” lieliski iederējās otrdienas notikums – programmas “LATVIJAS SKOLAS SOMA” ietvaros notikušās nodarbības 4.b, 3.a, 5.un 6.klašu skolēniem “Cilvēks, koks, kultūrvērtība”.
Skolēni noskatījās dokumentālo filmu par Latvijas kokamatniecību, bet pēc tam piedalījās meistarklasē un izmēģināja dažādus kokamatniecības rokas instrumentus, piedalījās senās spēlēs un rotaļās. Daudziem tā bija lieliska iespēja turēt rokās slīmestu, cirvi, divroku zāģi, kaltu, izmēģināt nomizot koku, ēvelēt, dobt. Varbūt, ka kāds no nodarbības dalībniekiem ieinteresējās par kokapstrādi kā savu nākamo profesiju vai nodarbošanās virzienu. Iespēju ir daudz!
Paldies Namdara darbnīcas ļaudīm no Garkalnes par šo izglītojošo dienu un iespējām izmēģināt tik daudz kokapstrādes instrumentu!