Home » 2021 » October

Monthly Archives: October 2021

Mūsu meiteņu rakstu raksti – TV ekrānos

Oktobra sākumā mūsu skolas 9.a klases  meitenes  piedalījās filmēšanas procesā Bauskas pilskalnā, demonstrējot tērpu kolekciju ”Rakstu raksti” . Ieraksts tika demonstrēts sestdien, 23.oktobrī,  Latvijas 1 TV raidījumā “Radi, rotājies Latvijai”. Tas bija  XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norišu ietvaros.  Filmas laikā kādu mirkli varēja skatīt arī mūsu meitenes savos ar latviešu rakstu zīmēm izšūtajos tērpos. Meiteņu mājturības skolotāja Daiga Sējēja ir ļoti lepna par meiteņu darbu un skaisto rezultātu!

Kā izveidot savienojumu ar pasauli?

Karjeras nedēļas ietvaros (projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”) Bauskas pilsētas pamatskolas 9.klases skolēni piedalījās aizraujošā praktiskā nodarbībā. To vadīja Bauskas Centrālās bibliotēkas galvenais “datorvīrs” – sistēmu administrators Jānis Balodis. Viņš skolēnus negarlaikoja ar prezentāciju par savu darbu, bet lika darboties pašiem. Bija jāatpazīst dažādas datoru un telefonu sastāvdaļas, to nozīme un pielietojums, jāizjauc un jāsaliek datoriekārtas. Sistēmbloks, cietais disks, vadi, savienojumi – tos mācēja nosaukt ne tikai zēni. Tikšanās gaitā noskaidrojās, ka vairākiem jauniešiem jau ir nopietnas priekšzināšanas par IT ierīču uzbūvi un darbību. Elmārs un Ruslans dalījās savās zināšanās un bija labi palīgi nodarbības vadītājam. Meitenēm likās interesanti izveidot savienojumu internetvadam. Tika atbildēts arī uz Jāņa Baloža āķīgajiem jautājumiem – kas ir binārais kods, cik ir 1 baits, kas ir melnais pulveris kastītē un citiem. Pareizo atbilžu autori saņēma ar IT pasauli saistītas dāvaniņas. Nodarbība pagāja nemanot. Tās izskaņā jaunieši kopā ar viesi secināja, ka elementāras zināšanas par informāciju tehnoloģijām ir nepieciešamas jebkurā profesijā. Skolēni uzdeva jautājumus par datorspeciālista darba ikdienu, izglītošanos. Viesis vērsās pie tiem, kam ir īpaša interese par šo jomu, aicinot turpināt izglītoties, jo IT speciālistu pakalpojumi darba tirgū ir ļoti pieprasīti un labi atalgoti. J.Balodis rosināja jauniešus nebaidīties realizēt savas ieceres un izglītoties.

Paldies Jānim Balodim un veiksmi turpmākajā karjerā!

Septīto septiņi piedzīvojumi septītajā oktobrī

7. oktobrī 7.klašu kolektīvs devās aizraujoša ekskursijā, kurā dinamiskā un atraktīvā veidā kopā ar karameļu meistariem uzzināja cukurotā salduma gatavošanas noslēpumus un paši izgatavoja savu karameli. Savukārt Dzelzceļa muzejā, Jelgavā interaktīvā veidā patstāvīgi iepazina muzeja kolekciju, papildināja savas vēstures zināšanas un pilnveidoja sadarbības prasmes.

Iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros skolēni izspēlējot piedzīvojumiem un pārbaudījumiem pilnu spēli, atgriezās 100 gadus senā pagātnē, kur pāri purvu klajumiem atblāzmoja kauju ugunis un piedzīvoja apstākļus, kādos dzīvoja un cīnījās latviešu strēlnieki. Kopā ar gidiem interaktīvi izglītojošā veidā guva ieskatu latviešu strēlnieku gaitās un cīņās Ķemeru purvos, īpaši uzsverot latviešu strēlnieku  – izlūku darbību. Tikai paši drosmīgākie un veiklākie spēja izkļūt no vācu gūsta…

Karjeras nedēļā mācās programmēt

Šonedēļ, no 11. līdz 15. oktobrim, Latvijas skolās notiek Karjeras nedēļa, kuru jau devīto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar partneriem reģionos. Karjeras nedēļas pasākumi sākās 11. oktobra rītā, kad 7. – 9. klašu skolēniem bija iespēja izmēģināt radošo programmēšanu Learn IT programmēšanas skolas pasniedzējas vadībā.

Par šo iespēju priecājās un to izmantoja arī Bauskas pilsētas pamatskolas datorikas skolotājs Jāzeps Širvis. Kopā ar 7.klašu skolēniem datorikas stunda tika aizvadīta, programmējot nelielu darbiņu Learn IT programmēšanas skolas skolotājas Agneses Kramēnas – Juzovas vadībā. Pēc nodarbības aptaujātie skolēni atzina, ka tas nebūt nebija tik viegli – bija vajadzīga liela pacietība un koncentrēšanās. Skolēnu domas par šīs stundas lietderību bija atšķirīgas. Vairāki skolēni no 7.a klases – Edvards, Dāniels un Olafs atzinās, ka esot jau programmējuši mājās, savukārt citi to darīja pirmo reizi.  Markuss atzīst, ka nākotni ar programmēšanu nevēlas saistīt, viņam tas bija garlaicīgi. Kristers turpretī saka, ka bija ļoti interesanti, žēl, ka daži skolēni dažas lietas nesaprata. Kristiāna atzīst, ka tas bija pagrūti, tāpēc viņa padziļināti to nevēlētos apgūt. Vairāki puiši – Markuss, Kristiāns, Sergejs un Raimonds stāsta, ka visu sapratuši un viņiem nodarbība ļoti patikusi, vēlētos to darīt vēl. Arī meitenēm – Nikolai, Elizabetei un Kristiānai patika, kā ar cipariem un burtiem var “pavēlēt” datoram noformēt fonu, zīmēt.  Skolotājs secina, ka šāda nodarbība lieliski sasaucas ar datorikā apgūstamo tēmu par mājas lapu veidošanu. Te skolēniem bija iespēja paraudzīties uz šo procesu no “virtuves” puses. Pedagogs priecājas, ka šis stundas ieraksts būs pieejams arī pēc Karjeras nedēļas un izmantojams citās nodarbībās.

 

 

 

Labo darbu maisā – krāsainas koku lapas

3.a klase ļoti labi apguvuši darbaszinības, mājturību un vizuālo mākslu . Viņi ne tikai atšķir dažādu koku lapas, bet arī prot no tām veidot herbāriju, dažādas skaistas kompozīcijas. Viņi prot arī sakopt vidi un sagrābt lapas maisos! Kopā ar skolotāju Aiju Dūmiņu skolēni vairākas dienas pēc stundām rīkoja lapu grābšanas “minitalkas”. Daži skolēni atzina, ka šādu darbiņu dara pirmo reizi.  Skolas tehniskā darbiniece Ilga Antonova uzteic bērnus par labi padarīto darbu un palīdzību, jo lapu grābšana tik lielā teritorijā nav nemaz tik viegla – viņai jārūpējas par skolas pagalmu un vecā stadiona tīrību. A.Dūmiņa stāsta, ka klases bērni strādāja čakli, atklājās, ka Markusam Dudkovam piemīt liels organizatora talants. Uzskaitveža dotības demonstrēja Miks Pavlovičs, jo precīzi un  azartiski piepildīja, uzraudzīja un skaitīja lapu maisus. Kopā visiem bija prieks par labi padarīto darbu un saturīgi, izzinoši un jautri  pavadītām rudens pēcpusdienām.

 

Tehnoloģijas ģimenē – draugs vai svešinieks? Diskusija vecākiem Karjeras nedēļā

Cienījamie vecāki!

Karjeras nedēļā no 11.-15.oktobrim šogad tiek akcentēta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju  (IKT) nozīme ikdienā un karjerā, tagadnes un nākotnes profesijās.  Jums 11.oktobrī plkst.19.00 ir iespēja dzirdēt un redzēt diskusiju “Tehnoloģijas ģimenē – draugs vai svešinieks?”. Facebook vietnē ” Tavai karjerai ” notiks šīs diskusijas tiešraide. Aicinām izmantot šo iespēju!

Labo darbu nedēļā – maisam gals vaļā!

No 4.-8.oktobrim – LABO DARBU NEDĒĻA. To, ka labie darbi nav ietilpināmi kādos konkrētos laika rāmjos, jau esam pierādījuši vairākkārt. Tā noticis arī šogad.

Un tā – labo darbu maisam gals vaļā, un tajā jau kaut kas ir! Par to parūpējusies 4.a klase kopā ar skolotāju Līgu Purenu. Viņa jau pagājušā mācību gada noslēgumā toreizējos trešklasniekus rosināja vasarā vākt ārstniecības augus tējai. Tā tika nostiprinātas un pielietotas praksē dabaszinībās iegūtās zināšanas par ārstniecības augiem. Daudzi skolēni bijuši čakli liepziedu, kumelīšu, pelašķu, jasmīnu un citu augu vācēji. Pie gardiem tēju maisījumiem tikušas šo skolēnu ģimenes. Tēju bija pietiekami daudz, lai padalītos ar mūsu skolas skolotājiem. Glīti iesaiņotās paciņās tieši Skolotāju dienas priekšvakarā šis PRIEKS sasniedza adresātus! Paldies bērniem un skolotājai Līgai!

Gaidiet nākamos Labo darbu aprakstus un steidzieties arī paši ko labu padarīt!

Vai tiešām mēs tā sakām? Devītie pēta skolotāju izteicienus

Piektdienas pusdienlaikā 9.klašu skolēni pārsteidza skolotājus, uzaicinot uz  skolas zāli. Skolotāju dienas priekšvakarā pedagogi saņēma mīļus vārdus un kārumus. Bet ne tikai! Skolēni bija apkopojuši skolotāju biežāk lietotos izteicienus, kuru autori bija jāuzmin. Tas nemaz nebija viegli. Protams, ka jautājuma “Meitenes, kāpēc nebijāt uz kori? ” autori uzminēt nebija grūti. Bet kas teica : “Sēdi un ēd!” vai “Skaidrīte, bildīte”? Tā bija laba humora deva pēc darba nedēļas, par ko paldies Anetei, Valentīnai, Evelīnai Keitai un Elīzai, Martai un Paulai.  Par svinīgā brīža emocionālo fonu ar klavierspēli parūpējās Evelīna, izpildot pašsacerētu skaņdarbu. Ar ģitārspēli un dziesmām priecēja Roberts. Paldies par šo brīdi, devītie!