Home » Bez tēmas » Kā izveidot savienojumu ar pasauli?

Kā izveidot savienojumu ar pasauli?

December 2023
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Karjeras nedēļas ietvaros (projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”) Bauskas pilsētas pamatskolas 9.klases skolēni piedalījās aizraujošā praktiskā nodarbībā. To vadīja Bauskas Centrālās bibliotēkas galvenais “datorvīrs” – sistēmu administrators Jānis Balodis. Viņš skolēnus negarlaikoja ar prezentāciju par savu darbu, bet lika darboties pašiem. Bija jāatpazīst dažādas datoru un telefonu sastāvdaļas, to nozīme un pielietojums, jāizjauc un jāsaliek datoriekārtas. Sistēmbloks, cietais disks, vadi, savienojumi – tos mācēja nosaukt ne tikai zēni. Tikšanās gaitā noskaidrojās, ka vairākiem jauniešiem jau ir nopietnas priekšzināšanas par IT ierīču uzbūvi un darbību. Elmārs un Ruslans dalījās savās zināšanās un bija labi palīgi nodarbības vadītājam. Meitenēm likās interesanti izveidot savienojumu internetvadam. Tika atbildēts arī uz Jāņa Baloža āķīgajiem jautājumiem – kas ir binārais kods, cik ir 1 baits, kas ir melnais pulveris kastītē un citiem. Pareizo atbilžu autori saņēma ar IT pasauli saistītas dāvaniņas. Nodarbība pagāja nemanot. Tās izskaņā jaunieši kopā ar viesi secināja, ka elementāras zināšanas par informāciju tehnoloģijām ir nepieciešamas jebkurā profesijā. Skolēni uzdeva jautājumus par datorspeciālista darba ikdienu, izglītošanos. Viesis vērsās pie tiem, kam ir īpaša interese par šo jomu, aicinot turpināt izglītoties, jo IT speciālistu pakalpojumi darba tirgū ir ļoti pieprasīti un labi atalgoti. J.Balodis rosināja jauniešus nebaidīties realizēt savas ieceres un izglītoties.

Paldies Jānim Balodim un veiksmi turpmākajā karjerā!