Home » 2021

Yearly Archives: 2021

Ziemassvētkus gaidot…

Pirmais semestris šajā mācību gadā noslēdzies. Skolēni un pedagogi vēl steidz sakārtot kādas “astītes”, lai liecībās būtu labākie iespējamie rezultāti. Klases izrotātas, radoši izmantojot dabas materiālus, papīru un krāsas. Daudzviet eglītes rotā gan spožas spuldzīšu virtenes, gan pašdarinātas rotas. Kā jau ierasts, lielo egli foajē rotājušas 7.klases, savukārt zāles noformējums – 4.klašu pārziņā. Īpašs paldies skolotājai Līgai Purenai par radošu skatuves noformējumu. Tas sasaucas ar skolas logu “apģērbu” šogad – sniegoto koku siluetiem. Logu izdaiļošanā iesaistījušies arī skolas tehniskie darbinieki. Tas, kā izskatās klasēs, gaiteņos un kā skolēni gatavojas svētkiem, būs redzams arī nelielajā videofilmiņā “Pastaiga”. Par tās muzikālo fonu parūpējušies zēnu ansambļa dalībnieki ar stāžu – Pēteris Vinogradovs un Endijs Rotšteins, bet ideja pieder mūzikas skolotājai Ilzei Bērzināi.

1.semestrī cītīgi strādājuši arī interešu izglītības kolektīvi – koru grupas, ansambļi, skatuves runas bērni un tautisko un mūsdienu deju kolektīvi. Epidemioloģiskie noteikumi joprojām liedz pulcēties pasākumos kopā vecākiem un vairākām klasēm, tomēr esam atraduši citu veidu, kā notikt svētku koncertam. Visu šo kolektīvu Ziemassvētku sveicieni ir  nofilmēti un iekļauti vienotā svētku videokoncertā. Tā ieraksts kopā ar direktora Jāņa Rumbas apsveikumvārdiem būs mīļš sveiciens visam skolas kolektīvam un bērnu vecākiem.

Paldies visiem interešu grupu skolotājiem – Ilzei Bērziņai, Ingai Bukšai, Guntai Spurei, Aijai Dūmiņai, Santai Zemītei, Ingai Briedei, koncertmeistarēm Evijai Bonātei un Ainai Grīnbergai  par pacietību un izdomu, videokoncertu iestudējot un kopā liekot!

Lai svētki izdodas!

Mūsu dāsnums šogad – senioru un bērnu priekam!

Noslēgusies mūsu skolas ikgadējā labdarības akcija. Skolēnu pašpārvaldes telpā visu decembra sākumu krājās dāvanu paciņas ar kārumiem, mīļlietiņām un pārtiku. Šogad bijām apņēmušies vairāk padomāt par bērniem no ģimenēm, kam vajadzīgs lielāks atbalsts, kā arī veciem, vientuļiem ļaudīm.

Ar biedrības “Laiks jauniešiem” atbalstu daudzi bērni saņems mūsu skolas sagādātās paciņas ar dāvanām Ziemassvētkos.

Vairāki sveicieni pirmssvētku laikā aizceļojuši pedagogiem un skolas darbiniekiem – senioriem, kā arī daudzu pamanītiem konkrētiem vientuļiem līdzcilvēkiem.

Pārtikas produktu sūtījums jau tradicionāli nonāks arī Pestīšanas armijas Bauskas korpusa labdarības zupas virtuvē, kur gatavo bezmaksas maltītes tiem, kuriem tas visvairāk nepieciešams.

Skolēnu pašpārvaldes aktīvistes Marta Kārkla, Alise Kalderauska un Paula Druviņa, kā arī direktora vietniece izglītības jomā Iveta Semjonova pateicas visiem skolēniem, skolēnu vecākiem un  skolas pedagogiem  par atsaucību un izdomu, gādājot un noformējot. Īpašs paldies skolas atbalsta personāla komandai, kas pielika dāvanām sirsnības un mīļuma akcentu. Ceram , ka mūsu gādātais padarīs svētkus gaišākus un priecīgākus!

Sveicam skolotāju Anželiku Orlovu!

Bauskas novada ikgadējā konkursā “Gada skolotājs” mūsu skolas pedagoģe Anželika Orlova saņēmusi Uzslavas rakstu un nomināciju “Gada skolotājs sākumskolā”. Skolotāju sveic kolēģi un viņas audzēkņi – 4.b klase. Konkursam izvirzīta bija arī matemātikas skolotāja Kristīna Kondrotaite. Lai arī turpmāk daudz pedagoģisku sasniegumu un zinātkāru skolēnu abām skolotājām! Vairāk par konkursu un pasākumu – šeit.

Novembris LATVIJAS SKOLAS SOMĀ

Novembris “Latvijas skolas somā” bija ielicis divas lieliskas iespējas redzēt, dzirdēt un izjust Latvijas izpildītājmākslinieku koncertus un lekcijas.

Piektās klases klausījās un piedalījās grupas “DAGAMBA” tiešsaistes koncertā jeb starpžanru mūzikas stundā. Tajā skolēni ne tikai klausījās klasiskās un mūsdienu mūzikas skaņdarbus, bet tuvāk iepazina svarīgu Rīgas celtni – Melngalvju namu. Virtuālā ekskursija radīja klātbūtnes efektu – klausītāji “izstaigāja” vēsturisko ēku no pagraba līdz augšstāviem. Skolēniem bija izzinoši salīdzināt klasisko un mūsdienu mūziku, klausīties, kā mūziķi atrod kopsakarības un interpretē dažādus mūzikas virzienus.

Pirms Latvijas dzimšanas dienas 5.-9.klašu skolēni noklausījās koncertlekciju “Lāčplēša diena”. Skolēniem saprotamā un uzskatāmā veidā tika atgādināti Latvijas vēsturei svarīgi notikumi. Koncertlekciju veidoja Rūtas Dūdumas stāstījums un Jāņa Ķirša muzikālais noformējums. Latvijā populāru dziedātāju izpildītas tautas dziesmas, oriģināldziesmas, skaņdarbi no kinofilmām un izrādēm lieliski papildināja saturīgo stāstījumu. Savas zināšanas klausītāji nostiprināja, veicot uzdevumus koncerta veidotāju sastādītajā un mūzikas skolotājas papildinātajā darba lapā.

Paldies iniciatīvai “Latvijas skolas soma” par iespēju skolēniem un pedagogiem paplašināt savu kultūrpieredzes apvārsni. Gaidīsim, kādus pārsteigumus Skolas somā atradīsim turpmākajos mācību gada mēnešos!

Pilsonības stundā – patriotiskas aktivitātes

17.novembrī skolā visās klasēs, kurās darbs noritēja klātienē, notika Pilsonības stunda. Skolotāji un skolēni bija padomājuši par to, lai šīs stundas būtu izzinošas, emocionālas un atmiņā paliekošas.

Tā 4.a klase kopā ar skolotāju Līgu Purenu  bija devušies pie pieminekļa, jo tieši 1919.gada 17.novembrī  bermontieši tika padzīti no Bauskas. Pilsonības stundā notika viktorīna 6 kārtās un tapa plakāts “Lepojamies ar ģimenēm”, uzsverot to, kas katrā ģimenē ir vienojošais.

8.a klase līdzās jauniegūtām un nostiprinātām zināšanām atrada laiku, lai izgatavotu dekorus klases telpai un iepriecinātu cits citu un garāmgājējus.

Skolotāja Daiga Sējēja lepojas arī ar savu audzēkņu patriotiskajiem zīmējumiem, kas tapuši vizuālās mākslas stundās. To vidū īpaši izceļas Evelīnas Burmistrovas un Elīzas Lakovičas -Lakovicas darbi.

Dažādas aktivitātes notika arī citās klasēs.