Home » 2024 » January

Monthly Archives: January 2024

Grūtā burtu savaldīšanas māksla – glītrakstīšana

Janvāra beigās skolā 1.-4.kl.skolēni piedalījās glītrakstīšanas konkursā. Šāds konkurss sākumskolas klasēs tiek organizēts jau vairākus gadus. Tā mērķis ir skolēnus mudināt rakstīt glītāk, pievērst uzmanību burtu savienojumiem un pareizrakstībai. Skolēni vērtēja citas klases uzrakstītos darbus, dāvinot glītākajam darbam vienu sudraba zvaigznīti. Darbus vērtēja arī skolotāji. Katrā klasē tika novērtēti 3 glītākie rokraksti. Skolēni balvā saņēma atzinības rakstu kopā ar pildspalvu, kladi vai blociņu ar skolas simboliku.

( Informē viena no konkursa organizatorēm – skolotāja Evita Zeltiņa – Kļaviņa)

 

Iesaistāmies otrreizējo izejvielu vākšanas projektā

Mūsu skola jau vārākus gadus piedalās biedrības “Latvijas Zaļā josta“ organizētajos konkursos un aktivitātēs vides izglītības jomā. Tradicionāli tā ir bijusi makulatūras vākšana. Šogad esam pievienojušies arī nolietoto bateriju vākšanas kampaņai. Tās norise plānota līdz marta vidum. Kampaņas mājaslapā lasām, ka ” 2023./2024 mācību gadā “Zaļā josta” aicina ikvienu skolēnu, skolotāju, audzēkni praktiski iesaistīties  vērienīgās Vislatvijas aktivitātēs, kuras galvenais vadmotīvs šogad ir – “Domā globāli, rīkojies lokāli” – ar šādu vadmotīvu šogad tiek izsludināta makulatūras vākšanas kampaņas “Tīrai Latvijai” 2023./2024. mācību gada sezona, kā arī nolietoto bateriju vākšanas kampaņas “Tīrai Latvijai” 2023./2024. mācību gada sezona.

Vairāk par šīm aktivitātēm lasi https://tirailatvijai.lv/.

Par pareizu atkritumu šķirošanu šajā vietnē pieejams arī plašs videomateriālu klāsts.

Skolēnu pašpārvelde aicina katru klasi iesaistīties šajā vides aktivitātē un apzināt savus izlietoto bateriju krājumus, nest uz skolu, svērt un piedalīties konkursā. Neaizmirsīsim arī par makulatūras vākšanu!

5. klasei balva valodas spēļu konkursā

Gads veiksmīgi sācies 5.a klasei – saņemta pateicība un balva no Latviešu valodas aģentūras par piedalīšanos Valodas spēļu klubiņa rīkotā konkursā “Iepazīsti Latviju”.

Lai tiktu galā ar konkursa uzdevumiem, skolēni noskatījās filmiņu par jauko Tutu, kas ceļojuma laikā atrada dažādus latviešu nacionālos simbolus. Pēc tam klasē bija varena “prāta vētra” – piektklasnieki minēja un pierakstos fiksēja vēl ļoti daudz citu latviešu nacionālo simbolu, kurus savā konkursa darbā centās arī uzzīmēt.

Veicot uzdevumus, skolēniem izdevās arī pašiem paceļot pa Latviju, tiesa gan – virtuāli. Taču tika noskaidrots, kur atrodas Gūtmaņa ala, gaisa tramvajs, kāda izskatās Liepājas koncertzāle “Lielais Dzintars”, kā pazīt Daugavpili, Jelgavu, Ventspili un citas pilsētas. Izdevās pareizi noteikt arī konkrētam novadam piederīgu tautastērpu.

Viens no grūtākajiem konkursa uzdevumiem bija sacerēt piecrindi par Latviju. Bieži vien dzejolis izvērtās daudz garāks, nebija viegli visu, ko gribas pateikt, ietvert piecās dzejas rindās.

Par audzēkņu veiksmi konkursā un darbotiesprieku gandarīta latviešu valodas skolotāja Ieva Mašale.

 

LATVIJAS SKOLAS SOMA izglīto un pārsteidz arī decembrī

Programma LATVIJAS SKOLAS SOMA joprojām ir lielisks sabiedrotais skolēniem un pedagogiem jaunu zināšanu un kultūrpieredzes iegūšanā. Tā decembrī esam ar šīs programmas atbalstu izmantojuši iespēju gan redzēt izrādes un koncertus, gan piedalīties interaktīvos mācību pasākumos.

8.-9.klašu skolēni piedalījās fonda “Viegli” izbraukuma izlaušanās spēlē “Blēņas un pasakas”.  Trīs pārvietojamās lādes slēpa dažādus uzdevumus, kuri balstīti Imanta Ziedoņa pasakās “Uz Pasaka”, “Pasaka, kurā dzen un piedzen” un “Putekļa briesmīgie piedzīvojumi”. Spēles laikā skolēni šos uzdevumus veica komandās.  Tā skolēni padziļināti iepazina Imanta Ziedoņa pasakas, veicināja lasītprasmi un izzināja rakstnieka vērtības. Skolotājas Ieva Mašale un Dina Ālmane atzīst, ka tā ne tikai tiek gūtas zināšanas, bet tiek attīstītas sadarbības prasmes, darbs komandā.

1.-3.kl. noskatījās e-izrādi “Lāča Andreja stunda”, savukārt 4.klases piedalījās nodarbībā “Ziedoņa klasē”, ko organizēja fonds “Viegli”. Bērni nodarbības laikā iepazinās ar Imanta Ziedoņa Krāsainajām pasakām, īpaši Dzintaraino pasaku. Kopā ar vadītāju bērni sarunājas par pasakas tēliem, emocijām un tās notikumu gaitu. Bērni iepazina pasakas tēlus , zīmēja ilustrācijas.

Skaistu muzikālu pirmssvētku brīdi piedzīvoja 5.-9.kl. skolēni. Koncertlekcijā “Ziemasvētku ekspresis” dzirdējām mūziku, kas piestāv Ziemassvētku laikam. Kur radušās tradicionālās dziesmas un kas tās tādas vispār ir? Kāda bija Ziemassvētku nozīme toreiz un kāda tā ir tagad? Kādas ir tās patiesās Ziemassvētku vērtības, kuras rada īpašo svētku sajūtu? Tie ir jautājumi, uz kuriem atbildes sniedza dziedātājs Mārtiņš Kanters kopā ar taustiņinstrumentālistu. Koncertā dzirdējām Jāņa Lūsēna, Valta Pūces, Raimonda Paula Ziemassvētku dziesmas, kā arī tradicionālos vācu un amerikāņu baznīcas korāļus jaunos aranžējumos.

3.klašu skolēni apmeklēja teātra izrādi “Un atkal Pifs” VEF Kultūras pilī.

Lūk, cik daudz notikumu, lai skolēni paplašinātu savu redzesloku! Paldies Tev, Latvijas Skolas Soma!