Home » 2024 » March » 28

Daily Archives: March 28, 2024

Piedalās Bauskas novada skatuves runas konkursā

26.martā noticis novada Skatuves runas konkurss. Mūsu skolu tajā pārstāvēja četri skolēni – Jēkabs Zariņš, Rebeka Zaharčenoka, Patriks Čaps un  Maija Sirmane. Kopumā konkursā piedalījās 43 runātāji no 1.-12.klasei. Mūsu pārstāvji visi ieguva 2.pakāpes diplomus. Paldies skolotājai Guntai Spurei par darbu skolēnu sagatavošanā un pašiem skatuves runas apguvējiem par centību!

Vairāk par konkursa norisi lasi šeit!

Karjeras stundā – Andris Grantiņš

Devītklasniekiem joprojām ir iespēja krāt informāciju un pieredzes stāstus par turpmākās izglītības un dzīves scenārijiem. Šoreiz ar savu dzīvesstāstu dalījās Bauskā un Latvijā zināms un pazīstams lauksaimnieks, zemnieku saimniecības “Eriņi” īpašnieks Andris Grantiņš. Viņa vadītā saimniecība ir viena no lielākajām Latvijā – tiek apsaimniekoti ap 3000 ha zemes, kur tiek audzēti graudaugi.

Uzņēmējs sarunā ar jauniešiem izklāstīja lauksaimniecības aktualitātes, tika analizēta ģeopolitiskais stāvoklis, kā tas ietekmē zemnieku ikdienu, saimniecisko darbību. A.Grantiņš pastāstīja, kā norit darbi viņa vadītajā saimniecībā, kādu profesiju ļaudis tur strādā, kādi pienākumi jāveic. Viņš uzsvēra, ka, strādājot ar jaunāko tehniku, darbiniekiem jābūt ļoti zinošiem daudzās jomās, īpaši jāseko visiem jaunumiem agrotehnikā. Jauniešus pārsteidza, ka lauksaimniecība arī kļūst aizvien digitalizētāka, daudzas mehāniskas, bet precizitāti prasošas darbības tiek uzticētas datortehnikai, droniem. saimniecības vadītāja rīcībā ir datorizēta datu bāze, nemitīgi tiek sekots dažādām norisēm – lauku apstrādei, tehnikas stāvoklim, graudu kvalitātei,  eksportam u.c. Tika atbildēts uz jautājumiem par nepieciešamo izglītību, strādājot lauksaimniecībā, iespējām nopelnīt un citiem.

Paldies uzņēmējam par veltīto laiku un – lai izdodas plānotais!