Home » 2024 » March

Monthly Archives: March 2024

PRIEKA SPĒLĒS – Lielās dienas tradīcijas

Šajā nedēļā skolā bija jūtama pavasara dvesma. Lielās dienas tuvums. Literatūras un mājturības skolotāju rosināti, skolēni veidoja zīmējumus, dekorus, ko varam aplūkot skolas gaiteņos un klasēs. Skolotāja Māra Gulbe stāsta, kā klasē noritējusi gatavošanās svētkiem. “Kā katru gadu, bērni palielījās ar skaistākajām oliņām, stāstīja, kā tās tik krāsainas tapušas. Ripinājām olas pa reni, sacensībā iegūstot šokolādes oliņas. Lai taptu zinošāki, atbildējām uz  jautājumiem par un ap Lieldienām.”

Ceturtdien sākumskolas skolotājas Līga Purena un Anželika Orlova kopā ar savām kolēģēm pulcēja skolas zālē 1.-4.klašu skolēnus. Tur noritēja Lielās dienas tradīciju mācībstunda , ko vadīja Ceraukstes tautas nama folkloras kopas “Laukam pāri” dalībnieces. Skolēni ieguva ne tikai zināšanas par ticējumiem un vērojumiem pavasara skaistākajos svētkos, bet arī piedalījās rotaļās un rituālos. Paldies viešņām par iespēju ieskatīties mūsu tautas garamantu pūrā un skolotājām – par pasākuma veidošanu!

 

5.a klase pierāda sevi LABAJOS DARBOS

5.a klase ir aktīvi darbojusies – esam ne tikai radījuši skolas modes skatei tērpu no otrreiz izmantotajiem materiāliem, kur komandas darbā tapa ideja, tērps un priekšnesums, bet arī projekta “sporto visa klase” ietvaros veicām uzdevumu “labie darbi” (trešdien, 27.03.2024.) – apkopām tuvējo apkārtni.  Mēmeles krastā vācām plastmasas maisiņus, pudeles un citus atkritumus. Tā veiksmīgi turpinājām modes skatē aizsākto tēmu – aktualizēt skolēnu dzīvē ilgtspējīguma nozīmi un motivēt saudzēt dabu un dabas resursus.

Tā par klases dzīves aktualitātēm informē klases audzinātāja Maruta Korpa. Skolēnu aktivitāte ir atdarināšanas cienīga, vai ne? Vai esi izvēlējies, kuru Latvijas stūrīti sakopsi Lielajā talkā 27.aprīlī?

“Pavasara sadancis” pulcē dejotājus

Bauskas Kultūras centrā 22.martā saimniekoja mūsu skolas deju skolotāja Santa Zemīte. Te notika mūsus skolas organizētais deju lielkoncerts “Pavasara sadancis”. Tajā piedalījās Griķu pamatskolas 1. – 2. kl.un 3. – 6. kl. deju kolektīvs (vad. Eva Brigmane), Bauskas 2. vidusskolas 1. – 2. kl. deju kolektīvs (vad. Karlīna Visocka), Pilsrundāles vidusskolas 1. – 4. kl. deju kolektīvs (vad. Aiga Vangale), Bauskas Valsts ģimnāzijas – 2. kl. un 7. – 9. kl.  deju kolektīvs “Odziņa” (vad. Tamāra Maskalāne), Daugmales pamatskolas 1. – 3. kl. deju kolektīvs (vad. Krista Bukovska), Ropažu novada Garkalnes skolas 2. kl. deju kolektīvs “Saules bērni”(vad. Dita Grīnberga un Indra Rasmane), Īslīces pamatskolas 1. – 4. kl. deju kolektīvs (vad. Santa Zemīte) un Bauskas pamatskolas 1. – 2. kl. un 3. – 6. kl. deju kolektīvs “Ganiņi” (vad. Santa Zemīte).

 

Piedalās Bauskas novada skatuves runas konkursā

26.martā noticis novada Skatuves runas konkurss. Mūsu skolu tajā pārstāvēja četri skolēni – Jēkabs Zariņš, Rebeka Zaharčenoka, Patriks Čaps un  Maija Sirmane. Kopumā konkursā piedalījās 43 runātāji no 1.-12.klasei. Mūsu pārstāvji visi ieguva 2.pakāpes diplomus. Paldies skolotājai Guntai Spurei par darbu skolēnu sagatavošanā un pašiem skatuves runas apguvējiem par centību!

Vairāk par konkursa norisi lasi šeit!

 

Karjeras stundā – Andris Grantiņš

Devītklasniekiem joprojām ir iespēja krāt informāciju un pieredzes stāstus par turpmākās izglītības un dzīves scenārijiem. Šoreiz ar savu dzīvesstāstu dalījās Bauskā un Latvijā zināms un pazīstams lauksaimnieks, zemnieku saimniecības “Eriņi” īpašnieks Andris Grantiņš. Viņa vadītā saimniecība ir viena no lielākajām Latvijā – tiek apsaimniekoti ap 3000 ha zemes, kur tiek audzēti graudaugi.

Uzņēmējs sarunā ar jauniešiem izklāstīja lauksaimniecības aktualitātes, tika analizēta ģeopolitiskais stāvoklis, kā tas ietekmē zemnieku ikdienu, saimniecisko darbību. A.Grantiņš pastāstīja, kā norit darbi viņa vadītajā saimniecībā, kādu profesiju ļaudis tur strādā, kādi pienākumi jāveic. Viņš uzsvēra, ka, strādājot ar jaunāko tehniku, darbiniekiem jābūt ļoti zinošiem daudzās jomās, īpaši jāseko visiem jaunumiem agrotehnikā. Jauniešus pārsteidza, ka lauksaimniecība arī kļūst aizvien digitalizētāka, daudzas mehāniskas, bet precizitāti prasošas darbības tiek uzticētas datortehnikai, droniem. saimniecības vadītāja rīcībā ir datorizēta datu bāze, nemitīgi tiek sekots dažādām norisēm – lauku apstrādei, tehnikas stāvoklim, graudu kvalitātei,  eksportam u.c. Tika atbildēts uz jautājumiem par nepieciešamo izglītību, strādājot lauksaimniecībā, iespējām nopelnīt un citiem.

Paldies uzņēmējam par veltīto laiku un – lai izdodas plānotais!

 

Noslēgusies skolas dalība šī mācību gada aktivitātēs “Tīrai Latvijai”

“Tīrai Latvijai” ir plašākais un vērienīgākais otrreizējo izejvielu vākšanas un vides izglītības aktivitāšu projekts, ko organizē “Zaļā josta”. Šogad esam piedalījušies divās no aktivitātēm – makulatūras un izlietoto bateriju vākšanā.

Trešdien noslēdzās makulatūras vākšana. 8.a klases zēni palīdzēja līdz Līgatnes papīrfabrikas transportam nogādāt gandrīz 2 tonnas mūsu kopīgi savāktā papīra, kas paredzēts otrreizējai pārstrādei. Visu mācību gadu par makulatūras vākšanu rūpējās un šo procesu uzraudzīja skolas dežurante Nellija Zeltiņa. Čaklākie – 2. b klase – 495 kg, 2.a kl. – 390 kg, 2.c kl. – 210 kg un 8.a kl. – 210 kg. Par mūsu aktivitāti esam atalgoti ar vairākām pakām kancelejas papīra un apziņu, ka spējam padarīt Latviju tīrāku.

Otra akcija šogad mūsu skolā bija pirmo reizi . Kopīgiem spēkiem savākti 205 kg izlietotu bateriju. 6.a klasei izdevies sagādāt 42 kg , 8.a kl. – 18 kg, 8.b kl.- 15 kg lietoto bateriju. Arī citām klasēm pamatīgs pienesums. Skolas darbinieki arī nav bijuši kūrti – kopā 18 kg. Tomēr bija arī klašu kolektīvi, kas nav piedalījušies. Cerams, ka viņi Latviju uztur tīru citādā veidā un citur…

Piedaloties šajās aktivitātēs, klašu stundās esam daudz runājuši par vidi, tās tīrību, materiālu otrreizējo pārstrādi. Vietnē tirailatvijai.lv izpētīti teju visi pievienotie izglītojošie materiāli.

Paldies visiem, kas bija aktīvi, atbildīgi un Latvijas tīrību atbalstoši! Nākamgad noteikti turpināsim!

2.klasē top Lieldienu salāti

Skolotājas Līgas Purenas klasē trešdien valdīja liela rosība. No kopīgi sagādātajiem produktiem tapa četru veidu salāti. Bērni mācījās griezt sastāvdaļas, aprēķināt produktu daudzumu (daudz palika pāri!), glīti noformēt ēdienu. Kad maltīte bija sagatavota, katrs “reklamēja” savu gatavoto sviestmaizi. Notika cienāšanās ar Leilas mammas atnesto bērzu sulu. Pagatavotais rasols visiem likās visgaršīgākais. Tika pagatavoti arī siera , svaigu dārzeņu (kopā ar klasē izaudzētajiem lociņiem!)  un marinētu bietīšu salāti. Visi saņēma tematisku dāvanu no Lieldienu zaķa – galda piederumu paliktnīti. Bērni atzina, ka šī bijusi nedēļas pati labākā diena!

 

Plūdoni 150. gadskārtā godinot, notiek pasākumi un stundas

No 18.-22.martam  skolā bija mūsu dižākā novadnieka Viļa Plūdoņa godināšanas maratons.

Dzejniekam veltīts bija  literāro pasākumu cikls ‘’V. Plūdoņa zīmē. Vilim Plūdonim-150’’.  21. un 22. martā skolēni godināja izcilo dzejnieku jubilejā.  6.a un 6.b klases skolēni latviešu valodas skolotāju vadībā bija sagatavojuši stāstījumu par viņa dzīvi un literāro daiļradi. Skolēni piedalījās spēlē par V. Plūdoni, uzzinādami daudz jauna un interesanta. Arī sākumskolas klašu skolēni piedalījās izzinošās un atraktīvās literārās stundās.

Aicinām klašu kolektīvus maijā, Viļa dienā, doties pārgājienā uz ‘’Lejeniekiem’’ – V. Plūdoņa dzimtajām mājām –  un iepazīties ar jauno muzeja ekspozīciju, pastaigāt gar Mēmeli, izjust dabas burvību, nolikt ziedus  dzejnieka atdusas vietā.

Informāciju sniedza un pasākumus organizēja skolotājas Dina Ālmane un Ieva Mašale.

Izglītojoša nodarbība “Ventspils stikla pūtēji laiku lokos”- arī pie mums! (LATVIJAS SKOLAS SOMA)

Ceturtdien skolā viesojās divi atraktīvi  cilvēki, kuri profesionāli prot apieties ar stiklu. Viņi   vadīja nodarbību “LATVIJAS SKOLAS SOMAS” ietvaros. Kā plānots,  skolēni iepazina stikla rašanās vēsturi, to, kāda saikne tam ir ar smiltīm, kā arī iepazinās ar stikla rašanos Latvijā jau 17. gadsimtā, kad hercoga Jēkaba laikā radās pirmie stikla izgatavošanas cepļi.  Skolēni iepazina stikla krāsas un formas veidošanos, kā arī to, kur stiklu pielietoja vēsturiski un kur to pielieto šodien.

Stāstījumu papildināja stikla figūriņu kolekcija, kas kalpoja kā uzskates materiāls dažādajām stikla formām, krāsām un dizainiem. Skolēni vēroja stikla demonstrējumus, iepazina šī materiāla plastiskumu, to izstiepjot, izpūšot. Arī skolēniem pašiem bija iespēja līdzdarboties, kā arī nopelnīt skaistās stikla figūriņas.

Nodarbības vadītājs izcili prata ieinteresēt tās dalībniekus, jo stāstījums un demonstrējumi noritēja ļoti atraktīvā, nepiespiestā gaisotnē, nopietnai informācijai mijoties ar jokiem.

1.-4.klašu skolēni un pedagogi saka lielu paldies par jaunajām zināšanām un interesanto “stiklmācības” stundu!

SAULES RITMU atskaņas

No 11. marta Bauskas muzejā iespējams apskatīt novada skolēnu radošā konkursa darbu izstādi, kas veltīta saules tēmai. Darbi veidoti dažādās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas tehnikās: zīmēti, gleznoti, batikoti, austi, veidoti no māla, stikla un koka. No mūsu skolas konkursam tika izvirzīti Lauras Sūnas, Reiņa Grosbarda, Agneses Krastiņas, Agnijas Simanovičas, Hugo Platā un Esteres Gāzējas  radošie darbi, kā arī 7. klašu pīto saulīšu kolektīvais kopdarbs.

13. martā Bauskas kultūras centrā notika valsts konkursa-izstādes  “Saules ritmi” Bauskas novada noslēguma pasākums, kurā ar priekšnesumiem uzstājās novada mūzikas un deju kolektīvi,  un  tika godināti visi radošo  darbu autori, bet labākie 12 darbi izvirzīti uz reģionālo skati Jelgavā. Bauskas novada laureātu vidū ir arī mūsu skolas 8.klases  skolēna Reiņa darbs “Brīvības saule”.  Paši skaistākie mākslas darbiņi būs skatāmi 2025.gada XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku lielajā izstādē Rīgā. Radošām idejām skolēnus rosināja skolotājas Maija Lauriņa-Rimicāne un Daiga Sējēja.
Visi mīļi aicināti apskatīt interesanto mākslas darbu izstādi Bauskas muzejā!