Home » Bez tēmas » “SKOLAS SOMĀ”- krāsainas sveces

“SKOLAS SOMĀ”- krāsainas sveces

May 2021
M T W T F S S
« Apr    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

15.oktobrī 7.klašu skolēni mācījās liet sveces. Tas notika iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros. Pie septītajiem viesojās Rīgas Sveču darbnīcas meistars. Pirms ķerties pie praktiskas sveču izgatavošanas, skolēni uzklausīja stāstījumu par  sveču rašanos un uzbūvi. Sveču darbnīcas pārstāvis raksturoja  apstākļus,  kādos dzīvoja senie latvieši, kādi bija gaismekļi, kā skala gaismā tika sacerētas un stāstītas pasakas, teikas, dziesmas, ticējumi, nostāsti un mīklas. Skolēni iepazina sveču gatavošanas tehnoloģiju senatnē.  Tad tika izmantoti divi galvenie materiāli- tauki, kas bija pieejami ikkatram sadzīvē, un bišu vasks.  Nodarbības vadītājs stāstīja arī par drošību, kas jāievēro, priecājoties par sveču liesmiņām.

Nodarbības turpinājumā skolēni izgatavoja katrs savas sveces trīs dažādos veidos – lejot sveci formā, gatavā svečturī un pielietojot marmorēšanu. Kad vasks bija atdzisis, katrs savu veikumu glīti iesaiņoja. Nodarbības bija gan izglītojošas, gan arī relaksējošas, jo sveču liešanas process prasa mieru un  koncentrēšanos. Paldies organizatoriem!