Home » Bez tēmas » 8.un 9.klašu skolēni piedalās novada latviešu valodas un literatūras olimpiādē

8.un 9.klašu skolēni piedalās novada latviešu valodas un literatūras olimpiādē

Notikusi Bauskas un Rundāles novadu latviešu valodas  olimpiāde 8.-9.klasēm. Saņemtas priecīgas ziņas, ka skolotājas Ievas Mašales skolnieces tajā piedalījušās ar ļoti labām zināšanām. 1.vietu starp 8.klašu skolēniem ieguvusi  Evelīna Keita Barauska (8.b), savukārt viņas klasesbiedrene Anna Sibilla Pumpure – 2.vietā. Pavisam nedaudz līdz godalgotām vietām pietrūka arī Elīzai Lakovičai – Lakovicai (8.b) un Janīnai Šumeiko un Nadīnai Šumeiko (9.b, skolotāja D.Ālmane). Vēl olimpiādei rūpīgi gatavojās un tajā piedalījās arī skolotājas Dinas Ālmanes audzēkņi Marta Kārkla un Domeniks Domokejevs (8.a).

Olimpiādes darbs bija jāpilda tiešsaistē, diezgan nervozos apstākļos, ko skolēni godam izturēja. Daudzi jautājumi bija bija saistīti ar R.Bugavičutes-Pēces grāmatu “Puika, kurš redzēja tumsā”. Bija jāanalizē tās tēlainās izteiksmes līdzekļi, valoda. Atgādināsim, ka grāmata  ir uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par puiku, kurš dzimis neredzīgu vecāku ģimenē, ir spiests saskarties ar “citādību” visdažādākajās izpausmēs, galvenokārt tāpēc, ka viņš pasauli, atšķirībā no saviem vecākiem, spēj tvert pilnībā. Protams, bija arī citi jautājumi, kuros olimpiādes dalībnieki varēja demonstrēt savas zināšanas latviešu valodā.

Sveicam laureātes un paldies par darbu un drosmi skolēniem un skolotājām!