Home » Bez tēmas » Pieminam varoņus pie Bauskas Brīvības pieminekļa

Pieminam varoņus pie Bauskas Brīvības pieminekļa

11. novembrī, 9.b klases skolēni aizdedza piemiņas svecītes un nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, godinot karavīrus, kas atdeva savas dzīvības par Latviju- savu dzimteni. Skolēni uzzināja, ka visā Latvijā ar Lāčplēša kara ordeni ir apbalvoti 2144 karavīri, to skaitā 3 sievietes. Mēs lepojamies ar ģenerālpulkvedi Pēteri Radziņu, kurš pirmais saņēma šo ordeni. Noskaidrojām, ka Satversmes sapulces priekšsēdātājs  Jānis Čakste Lāčplēša Kara ordeni 1920. gada 11. novembrī pasniedza mūsu novadniekam ģenerālim Krišjānim Berķim. Skolēni apskatīja tris stēlas ar Bauskas novada karavīru vārdiem, kuri ir sanemuši Lāčplēša Kara ordeni. Tā par savu audzēkņu stundu pie pieminekļa stāsta skolotāja Dina Ālmane.

Pie pieminekļa 11.novembrī pabija arī 4.a, 2.b., 1.b un 1.c klases, kā arī citi skolēni.