Home » Bez tēmas » “LATVIJAS SKOLAS SOMAS” nodarbībā godinām Vili Plūdoni

“LATVIJAS SKOLAS SOMAS” nodarbībā godinām Vili Plūdoni

Mūsu skolā 7. martā 4.–7. klašu skolēniem tika organizēta programmas “Latvijas Skolas soma” nodarbība “Vilis Plūdons – 150. Dzīve un daiļrade”. Pasākumā godinājām dižo novadnieku rakstnieku Vili Plūdoni, kuram 9. martā bija 150. jubileja.

Nodarbību vadīja Raitis Zapackis, kurš daudzus pārsteidza ar lielisku dikciju un ārkārtīgi skaidru runu. R. Zapackis – pasaku stāstnieks, mūziķis, Latvijas Radio 3 ētera balss un Latvijas Televīzijas personība – iepazīstināja ar Viļa Plūdoņa devumu: dabas dzeju, poēmām “Eža kažociņš” un “Atraitnes dēls”. Noskatījāmies, kā R. Zapackis, Raimonds Pauls, Olga Dreģe un citi ierunājuši V. Plūdoņa darbu “Eža kažociņš”. Skolēni uzzināja, ka Vilis Plūdons bijis skolotājs un mācību grāmatu autors. Nodarbībā ielūkojāmies arī V. Plūdoņa izveidotajā mācību grāmatā “Deklamācija jeb daiļlasīšana”, mēģinājām lasīt tekstus vecajā drukā un izrunāt dažādus mēles mežģus.

Dzejniekam Vilim Plūdonim veltīti sarīkojumi skolā plānoti arī pēc skolēnu pavasara brīvlaika.

Informē skolotāja Ieva Mašale.