Home » Bez tēmas » Ēnu diena – iespēja sevi saredzēt sapņu profesijā

Ēnu diena – iespēja sevi saredzēt sapņu profesijā

Šogad ĒNU DIENA Latvijā norisinājās 4.aprīlī.

Iespēju dienas garumā pabūt kāda profesionāļa lomā izmantoja arī vairāki mūsu skolas skolēni. Par saviem iespaidiem dalās 6.a klases skolēni Ralfs Rumba, Olivers Puķāns un Reinis Beitelis un 8.a klases skolēns Kristofers Puķāns. Viņi devās uz Rīgu, kur dienu pavadījā līdzās Jānim Punduram, DNB bankas Latvijas filiālē, iepazīstot RPA programmētāja profesiju. Ēnotāji redzēja, kā darbojas programmēšanas roboti, uzzināja , kādas prasmes nepieciešamas, lai apgūtu programmētāja profesiju, kādas vēl profesijas ir saistītas ar IT nozari. Izrādās, ka redzētais ne īpaši atbilst priekšstatiem par IT speciālistu darbu. Lai to darītu, jābūt ļoti plašām zināšanām – jāmācās svešvalodas, programmēšanas valodas, jāprot organizēt savs darbs patstāvīgi, jo daudz pienākumu tiek veikti attālināti. Puiši atzīst, ka diena bija interesanta, uzzināts daudz jauna, pabūts arī bankas darbinieku atpūtas telpā.

9.klases skolniece Gabriela Seimane Ēnu dienā devās uz Ogres tehnikumu, lai tuvāk iepazītos ar šī tehnikuma darba ikdienu. Meiteni interesēja interjera dizaina nodaļas piedāvātās izglītības iespējas, tāpēc šo dienu viņa pavadīja kopā ar šīs nodaļas audzēkņiem. Gabriela stāsta, ka ēnošana vēl vairāk nostiprināja viņas ieceri mācīties tieši Ogres tehnikumā.