Home » Bez tēmas » Kā nekļūt par plastmasas huligāniem?

Kā nekļūt par plastmasas huligāniem?

October 2024
 123456
78910111213
21222324252627
28293031

11.septembrī Bauskas Centrālās bibliotēkas rīkotās “Dzejas un Grāmatu dienas – 2024” ietvaros mūsu skolā viesojās rakstniece Agnese Vanaga.  Viņa ir  bilžu grāmatas “Mazo latvju pirmie vārdi”, mīklu spēles “Minam?”, kā arī stāstu “Plastmasas huligāni”, “Plastmasas huligāni. Draugs pazudis” un “Plastmasas huligāni. Tas ir murgs!” autore.

Agnese Vanaga tikās ar 5.klašu skolēniem. Iepazīstinot ar sevi, viešņa pastāstīja, ka bijusi žurnāliste, bet tagad pievērsusies rakstniecībai, jo žurnālista darbs paģēr aprakstīt reālus notikumus, bet rakstnieks brīvi seko iztēlei.  Raksnieces stāstījums un prezentācija iesaistīja skolēnus dzīvā sarunā par to, kāda ir mūsu vide, kurā dzīvojam, ko katrs varam darīt, lai nepiesārņotu to. Piektklasnieku vecumgrupai piemērotāko grāmatu sēriju par plastmasas huligāniem vieno  rūpes par dabu, ekoloģiju. Kas notiktu dienā, kad visiem būtu vienalga? Vienalga, kur es izmetu mēslus, vienalga, kur es peldos, vienalga, ka apkārt ir atkritumu kalni? Kā tas būtu? Saruna ar rakstnieci lika par to aizdomāties diezgan nopietni, jo bērni uzzināja daudz šokējošu faktu par dabas piesārņojuma apjomu pasaulē. Tikšanās noslēgumā zināšanas pārbaudījām ar krustvārdu mīklas palīdzību, skolas bibliotēkas grāmatā “Sirdslietas”  tagad ir rakstnieces autogrāfs,  katram tika arī maza piemiņa – uzlīme ar “Plastmasas huligānu” galvenā varoņa – Plastmasas maisiņa attēlu.

Paldies, Agnese, par mūsu skolēniem veltīto laiku!  Vēlam veiksmi turpmākajā literārajā darbībā!