Home » Bez tēmas » Rudenī “LATVIJAS SKOLAS SOMĀ” – izrādes, muzeji un māksla

Rudenī “LATVIJAS SKOLAS SOMĀ” – izrādes, muzeji un māksla

November 2024
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Rudens ir aktīvs laiks ne tikai mācību darbā, bet arī saturīgās ārpusstundu izglītojošās nodarbēs. Programma “LATVIJAS SKOLAS SOMA ” ietvaros tās pieejamas arī mūsu skolas skolēniem. Esam bijuši gana aktīvi piedāvāto iespēju izmantošanā.

Tā 4.klašu skolēni 18.oktobrī Bauskas Kultūras centrā noskatījās izrādi “Kapteiņa Granta bērni”.  Imanta Kalniņa un Knuta Skujenieka dziesmas, kas populāras kopš izrādes pirmizrādes 1974.gadā, uzrunāja un sajūsmināja arī mūsu ceturtklasniekus.

2.klašu skolēni kopā ar skolotājām Aiju Dūmiņu un Lieni Strautini devās uz Jaunpili un Džūksti. Jaunpilī bērni piedalījās programmas “Mazie mūciņi” piedāvātajās aktivitātēs. Bērniem patika izstaigāt pili gida pavadībā, satikt “īsto” pils mūku un “kalponi”, kas vadīja nodarbību.Bija interesanti uzzināt, kā bērni mācījās un sasveicinājās viduslaikos. Džūkstē muzejpedagoģiskajā programmā “Luīzes ūdenskliņģeri” skolēni ļoti aktīvi iesaistījās kliņģeru gatavošanā, ar prieku klausījās arī kliņģeru recepti. Skolēni ar interesi vēroja bildes, kāda agrāk izskatījās skola, kura atradās tagadējās muzeja telpās, kā notika mācīšanās toreiz. Skolēni mēģināja atminēt vecvārdu nozīmi un atminēt seno mūzikas instrumentu nosaukumus.Tika izmantota iespēja iespēja izspēlēt leļļu teātri. Atgriežoties no Jaunpils un Džūkstes,  skolēni latviešu valodas stundā rakstīja domrakstu par redzēto.

7.klases skolēni 15.oktobrī mēroja ceļu uz Cēsīm. Tur izglītojošās programmā “Kas dzīvoja Cēsu viduslaiku pilī” notika daudzveidīgas aktivitātes. Kā stāsta klases audzinātāja Ilze Bērziņa, tā bija ļoti labi sagatavota un pārdomāta nodarbība. Skolēni uzzināja par viduslaiku pilīm Latvijā  ļoti interesantā Cēsu pils muzeja darbinieču stāstījumā, ko papildināja arī atbilstoši tērpi. Pasākums bija pārdomāts un veidots tā,  lai skolēniem ir interesanti un būtu saprotams viduslaiku  Zobenbrāļu ordeņa bruņinieku dzīvesveids un tradīcijas. Uzzinājām par Volteru fon Pletenbergu – vienu no ietekmīgākajiem Livonijas laika politiķiem un karavadoņiem. Viduslaiku spēlēs skolēni mērojās spēkiem, izraisot vispārēju jautrību. Skaistā rudens diena ļāva izbaudīt arī lapu zeltu visā tā krāšnumā.

8.klašu skolēni savā izglītojošajā dienā ārpus skolas pabija Turaidas muzejrezervātā. Tur viņi piedalījās orientēšanās spēlē “Tūkstošgades stāsts” un  muzejpedagoģiskajā nodarbībā “Ciemos pie Turaidas fogta”. Tas bija  ceļojums laikā, kur skolēni tika iesaistīti interaktīvā lomu spēlē, kļūstot par bruņiniekiem, zemniekiem saimniekiem vai augstdzimušām dāmām, izzināja sasveicināšanās etiķeti, kārtu sabiedrības attiecības, apguva seno rakstību uz vaska tāfelītēm, kā arī veidoja izpratni par dzīvi viduslaikos.

5.klašu skolēni devās tepat uz Bauskas muzeju, lai piedalītos muzejpedagoģiskajā programmā “Otējumi. Bauskas muzeja pūra lāžu stāsts”. Skolotāja Daiga Sējēja priecājas, ka bija iespēja nokļūt muzeja krātuvē, kas atrodas pagrabstāvā, un aplūkot tur esošās lādes. Muzeja speciāliste Ieva Bronko – Pastore izsmeļoši stāstīja par senajiem rotājumiem, lādēm, kur un kādam mērķim tās lietoja. Darba lapā, ko skolēni izstrādāja, katrs izrotāja savu iedomāto lādi.