Home » Bez tēmas » Skolēni uzvar erudīcijas konkursā

6789101112
13141516171819
2728293031

„Sapņu komanda” no Bauskas pilsētas pamatskolas – Elizabete Urusova, Luīze Tihanova, Nikola Kalniņa, Reinis Sūna un Marta Ābele – Latviešu valodas organizētajā trešo valstu valstspiederīgo un Latvijas skolēnu 4. – 9. klašu komandu erudīcijas konkursā ieguvusi 1. vietu.

Startus erudīcijas konkursā skolēni kopā ar latviešu valodas skolotāju Ievu Mašali sāka februārī. Lai nokļūtu lielajā finālā, kas 22. maijā risinājās Rīgas 15. vidusskolā, bija jāveic daudz interesantu un sarežģītu uzdevumu. Konkursā bija pieteikušās 42 komandas no visas Latvijas, finālā Rīgā tikās 12 labākās, arī „Sapņu komanda”, kas ieguva 1. vietu.

Gatavojot atbildes, 6.a klases skolēni uzzināja daudz jauna par Latvijā dzimušiem talantīgiem, drosmīgiem un mērķtiecīgiem cilvēkiem, meklēja no dzejoļa „noklīdušās” rindiņas un autorus, arī paši rakstīja dzejoļus. Bija jāpēta dažādu mākslinieku darbi. „Sapņu komandai” visvairāk patika 4. kārtas uzdevums, kurā vajadzēja iestudēt populāras lugas fragmentu. Pieaicinot lieliskus palīgus no klasesbiedru vidus, Martas Ābeles mājās tapa lugas „Sprīdītis” iestudējums, par ko Oskars Jakutāvičs izveidoja jauku video.

Noslēguma pasākumā finālisti tika aicināti iesaistīties arī ļoti interesantā viktorīnā. „Sapņu komanda” prata atbildēt uz dažādiem jautājumiem un uzrādīja labāko rezultātu, iegūstot galveno godalgu un jaukas dāvanas.

Piedalīšanās erudīcijas konkursā saliedēja klasi – skolēni cits citam palīdzēja un kopā priecājās par paveikto. „Sapņu komanda” atzīst, ka, startējot konkursā, uzzinājuši daudz jauna un šīs zināšanas noteikti noderēs.

Paldies konkursa rīkotājiem par saistošajiem uzdevumiem un vērtīgajām balvām!