Home » Bez tēmas » Karjeras nedēļas ieguvumi

Karjeras nedēļas ieguvumi

December 2023
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

8.-12.oktobris Latvijā pagāja Karjeras nedēļas zīmē. Valstiski šo pasākumu kopumu organizēja VIAA projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Arī mūsu skolas skolēni piedalījās vairākos pasākumos ar karjeras izglītības ievirzi. Šo pasākumu vadmotīvs bija izzināt iestādes, profesijas, kas mums ir tepat apkārt – Bauskā. Tāpēc skolēni devās uz dažādiem uzņēmumiem un iestādēm, kā arī aicinājām ciemos dažādu profesiju pārstāvjus. 2.a klase apmeklēja Bauskas pasta nodaļu, kur uzzināja, kā ceļo sūtījumi, kas par to rūpējas. 2.b klase viesojās Bauskas Bērnu bibliotēkā, kur iejustās bibliotekāra profesijā. Šo profesiju pētīja arī 4.b klase, tiekoties ar Bērnu bibliotēkas vadītāju S.Freimani. 4.a klases skolēni Bauskas Kultūras centrā iepazina kultūras iestādes darbību un ar to saistītās profesijas. 3.a klase kopā ar SIA “Vides serviss” speciālisti Ilutu Vilni izglītojošā pastaigā vēroja atkritumu savākšanas procesu, sētnieka darbu, bruģa likšanu, zāles pļaušanu, “lielā putekļu sūcēja”darbību,   kā arī kantora darbinieku darbu. Bērni uzzināja arī to, kā tiek veidoti  mūsu pilsētas skaistie apstādījumi, kā notiek atkritumu šķirošana. 6.b klase tikās ar Bauskas TIC vadītāju Inesi Turkupoli – Zilpuri un piedalījās sarunā par gida profesiju. 7.a klase kopā ar viesnīcas vadītāju Zani Andrišūnu iepazina viesnīcas “RIXWELL HOTEL BAUSKA” darbību.  “Bauskas Dzīves”redakcijā viesojās 7.b klases skolēni. Galvenā redaktore Anita Rozentāle iepazīstināja ar avīzes tapšanas procesu un profesijām, kas jāapgūst, lai strādātu laikrakstā. Sev par pārsteigumu  skolēni pat nokļuva uz avīzes vāka! 8.klašu skolēni pētīja to, kā Bauskas pilsētā tiek nodrošināta apkure. Par to Bauskas katlumājā viņiem stāstīja uzņēmuma “Bauskas Siltums “klientu apkalpošanas speciāliste Gita Granta – Vanaga. 5.a klase tuvāk iepazina bērnu dārza audzinātāju profesiju, tiekoties ar skolēnu mammām, kas veic šo darbu, bet 5.b klasi apciemoja Baiba Savicka. Viņa stāstīja par lietveža profesiju. Karjeras izglītības jautājumi šajā nedēļā vairāk tika akcentēti arī mācību stundās, kā arī skolēni varēja iepazīties ar informatīvo materiālu un grāmatu klāstu skolas bibliotēkā veidotajā izstādē par karjeru.

Paldies visiem mūsu labvēļiem, pie kā viesojāmies un kas apciemoja mūs! Paldies, ka atvēlējāt laiku skolēnu informēšanai, izglītošanai un redzesloka paplašināšanai!