Home » Bez tēmas » Ko dara zemnieki?

Ko dara zemnieki?

August 2020
M T W T F S S
« Jun    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Atbildes uz šo jautājumu meklēja Bauskas pilsētas pamatskolas 2.klašu skolēni. 30.novembrī projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika pasākums „Ko dara zemnieki?”.  Skolēni devās uz zemnieku saimniecību “Vaidelotes”. Tur laipnā saimniece Daira Jātniece bērniem stāstīja un rādīja daudz interesantu lietu. Vispirms viņi noklausījās stāstījumu par lauku dzīvi no senākiem laikiem līdz mūsdienām, par labības audzēšanu, tās pārstrādi. Interesanta bija izzinošā pastaiga pa lielās traktortehnikas novietni un stāstījums par dažādiem traktoriem un ierīcēm. Lielu izbrīnu bērnos raisīja fakts, ka ar vienu traktoru mūsdienās padara 200 zirgu darbu. Bērniem vislabāk, protams, patika lielais labības kombains. Klāvs no 2.a klases jau mācēja paskaidrot, kā šīs kombains darbojas, kad tiek kulta labība. Pēc tam bērni aplūkoja tējas žāvēšanas vietu un procesu, dažādus žāvētus produktus. Saimniece demonstrēja kā darbojas ierīce- separators, stāstīja, kā iegūst krējumu. Interesanta saruna izraisījās par gotiņām, to kopšanu un piena slaukšanu. Nodarbības noslēgumā bērni piedalījās rupjā maluma miltu iegūšanā, vēroja, kā darbojas dzirnaviņas. Tad no šo miltu mīklas tika veidoti un cepti gardi, gardi pīrāgi. Tie visiem likās ļoti garšīgi, jo pašu cepti! Paldies saimniecei Dairai un viņas palīdzēm par saturīgo un interesanto nodarbību!