Home » Bez tēmas » Lasīšana atkal ir modē

Lasīšana atkal ir modē

May 2021
M T W T F S S
« Apr    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Decembrī un janvārī lasīšanai pastiprināti bija pievērsušies tie skolēni, kuri iesaistījušies programmā “Bērnu žūrija”. Īpaši aktīvi bija 2.b un 3.a un b klašu skolēni. Kad visas grāmatas izlasītas, jāpieņem lēmums, kā tās vērtēt. Sanāk tādas grāmatu Olimpiskās spēles. Bet izrādās, ka čempioni ir paši lasītāji, jo ieguvumu ir daudz – labi pavadīts laiks, uzlabota lasītprasme, gūta viela pārdomām par nozīmīgām vērtībām – dzimteni, draudzību, pienākumu, atbildību. Žūrijas noslēgumā čaklākie lasītāji satikās skolas bibliotēkā, lai apmainītos domām par izlasīto, uzzinātu vairāk par grāmatu autoriem un noteiktu savas grāmatas – čempiones. 5+ kategorijā mūsu lasītājiem vislabāk pie sirds “pieklauvējusi” igauņu rakstnieces T.Selli grāmatiņa “Mia ir priecīga”. Augstu novērtējumu izpelnījusies arī T.Kalninska un N.Kugajevskas “Zaķa Garauša laimes zeme”. 9+ vecumposmā lasīto grāmatu pammattēma bija  draudzība dažādās situācijās un draugu salikumos, realitātē un fantāzijā. Trešklasnieki godalgoja somu rakstnieces Sallas Simukas “Sirdsmāsas” un Ineses Paklones vizuāli ļoti iespaidīgo un krāšno grāmatu “Okeāns un tuksnesis”.

Lasīšanai bija pievērsušies arī 5.a klases skolēni, kuri lasīja viens otram priekšā fragmentus no savām iemīlotajām grāmtām. Tā reizē bija arī gatavošanās Skaļās lasīšanas sacensībai, kas notiks 20.februārī Bauskas Bērnu bibliotēkā. Paši skolēni izlēma, ka uz šo konkursu dosies Pēteris, jo ļoti atraktīvi prata visus iepriecināt ar “Sīpoliņa piedzīvojumiem”. Labākos lasītājus uz sacensību sūtīs arī 5.b, 6.a un 6.b klases.

Vai arī Tu palasi grāmatu tāpat vien, priekam un sirdij?