Home » Bez tēmas » Otrklasnieki mācās liet sveces

Otrklasnieki mācās liet sveces

Senie latviešu tautas ticējumi teic, ka 2.februārī svinama Sveču diena, bet skolā šie svētki tika svinēti 6.februārī 2.klasēs. Par to stāsta klašu audzinātājas I.Šarikova un B.Apšāne.

Pie bērniem viesojās SIA ,,Kristell” uzņēmuma vadītāja Kristīne Balta, kuras sirdsdarbs un aizraušanās ir sveču liešana. Skolēni uzzināja, ka sveces tiek gatavotas no palmu eļļas, pievienojot dabīgās smaržvielas – lavandu, liepziedus, kanēli un citas vielas. Kristīne pastāstīja, ka viņai svarīgs ne vien sveces materiāls, kam jābūt dabīgas izcelsmes, bet arī krāšņums, forma, aromāts un gaisma, kuru svece atstaro savos kristālos.

Skolēni mācījās paši sagatavot visas vajadzīgās lietas sveču liešanai. Viņi vēroja prezentāciju, kurā tika atspoguļota palmu eļļas iegūšana, izcelsmes vieta. Bērni varēja iegūt balvas par pareizām atbildēm uz jautājumiem. Balvā viņi saņēma smaržīgas sirsniņas. Skolēni priecīgi vēroja, kā veidojas ledus ziedi viņu lietajās svecēs, un klases telpa pielīst ar saldu aromātu.