Home » Bez tēmas » Apmeklē jauno profesionāļu meistarības konkursu “Skills Latvia 2019”

Apmeklē jauno profesionāļu meistarības konkursu “Skills Latvia 2019”

December 2023
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

8.maijā projekta  Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros  Bauskas pilsētas pamatskolas  8.un 9. klašu skolēniem bija  iespēja pabūt Ķīpsalas izstāžu zālē.  Tur notika jauno profesionāļu meistarības konkurss “Skills 2019 Latvia”, kur 19 prasmju konkursos savas iemaņas pārbaudīja un par medaļām sacentās 129 konkursanti no 34 profesionālās izglītības iestādēm.  Jaunieši varēja piedalīties dažādās darbnīcās, konkursos, aktivitātēs, ko piedāvāja Latvijas profesionālo vidusskolu, tehnikumu, koledžu un citu mācību iestāžu audzēkņi un pedagogi un šī konkursa organizatori – Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Puiši ar lielāku interesi vēroja militāro tehniku, dažādu iekārtu darbību, pievērsās stendiem, kas saistīt ar programmēšanu. Meitenes vairāk uzmanības pievērsa stendiem un demonstrējumiem, kas saistīti ar modi, dizainera, stilista, vizāžista, friziera profesijām. Madara pat tika pie jaunas frizūras, kļūstot par topošo friziermeistaru modeli. Paula ir sajūsmā par šuvēju darbu, ko varēja vērot, kā arī par viesmīļu un pavāru konkursa dalībniekiem. Madara un Sanija līdzās daudziem jauniešiem izmantoja iespēju uzspēlēt karjeras loto, palūkoties caur virtuālajām “karjeras brillēm”. Roberts , Ervins un Kevins izmēģināja virtuālo metināšanu, vēroja robežsardzes suņa darbu, piedalījās citās aktivitātēs. Renārs domā, ka mācīties tehnikumā pēc 9.klases ir ļoti vērtīgi, reizē iegūstot gan profesiju, gan vidējo izglītību, tas pavērs ceļu uz labu darbu nākotnē. Šajā konkursā bija ļoti plašs apgūstamo profesiju klāsts, kā arī iespēja ieskatīties profesionālo skolu “iekšpusē”. Jaunieši iegūto informāciju tagad noglabās savā nākotnes ieceru portfolio. Tas noteikti palīdzēs, plānojot savu turpmāko dzīves ceļu.