Home » Bez tēmas » Iepazīst pārtikas tehnologa un citas profesijas ražotnē

Iepazīst pārtikas tehnologa un citas profesijas ražotnē

December 2023
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

28.maijā projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001„Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums 8.klasēm „Iepazīsti pārtikas tehnologa profesiju!” . Astotie devās pārgājienā uz populārāko ražotni mūsu pilsētā – “Bauskas Alus”. Tur skolēnus sagaidīja Aelita Minkeviča – uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste. Viņas izsmeļošajā stāstījumā un ekskursijā pa ražotni skolēni uzzināja gan uzņēmuma vēsturi, gan sanlatviešu dzērienu ražošanas nianses un tehnoloģijas. Uzsvars tika likts uz bezalkoholisko dzērienu – kvasa, veselības dzēriena un citu produktu, piemēram, tējas sēnes dzērienu ražošanu. Skolēni guva vizuālu priekšstats par to, kā darbojas ražošanas līnija, automātika,  kā dzērieni tiek raudzēti, kādā tarā pildīti, kādi speciālisti strādā pie iekārtām. Pēc tam jauniešiem bija iespēja pašiem kļūt par ekspertiem – degustatoriem un noteikt un vērtēt dažādu bezalkoholisko dzērienu kvalitāti pēc vairākiem kritērijiem – aromāta, krāsas, garšas, piesātinājuma. Uzņēmuma laboratorijas vadītāja Guna Dobre izsmeļoši stāstīja par pārtikas tehnologa darbu, ļaujot ielūkoties laboratorijas ikdienā. Speciāliste dalījās dažādas viltībās, kā noteikt produktu sastāvu, kam pievērst uzmanību uz etiķetēm esošajā informācijā. Viņa raksturoja arī jaunieša ceļu līdz darbam ražotnē – izglītības un prakses iespējas, kā arī prasības pret strādājošajiem. Jaunieši uzdeva dažādus jautājumus – par darba specifiku, samaksu, ražošanas apjomiem, zināšanām, kas vajadzīgas, lai šeit strādātu. Paldies ražotnes darbiniecēm par izglītojošo nodarbību!