Home » Bez tēmas » Iespēja ieskatīties profesijā

Iespēja ieskatīties profesijā

Ēnu diena 12.februārī bija ļoti svarīgs karjeras izglītības notikums ne tikai visā Latvijā, bet arī mūsu skolā. Vairāki skolēni paši bija atraduši iespēju doties uz dažādām darbavietām. Savas klases audzinātājas Ievas Mašales rosināti, viņas “septītie” šai dienai bija gatavojušies nopietni. Bērni saviem ēnojamajiem bija sagatavojuši jautājumus, kā arī veidoja kopsavilkumu par redzēto un dzirdēto.

Lielākā daļa skolēnu bija izmantojuši Valsts Policijas Bauskas nodaļas piedāvājumu. “Brīvprātīgi” uz policiju devās Sanija, Kristīne, Kristiāna, Markuss, Dāvis, Emīls, Kārlis, Roberts, Sandis un Ralfs. Par šo pasākumu izsmeļošāk lasi “Bauskas Dzīvē”.

Anna un Sanija tuvāk iepazina Bauskas veterinārās klīnikas darbu, ciemojās pie tās vadītājas Līgas Truntikas. Meitenes vēroja, kā tika sniegta palīdzība sunītim, ārstējot bronhītu, augoņus. Viņas trenējās šūt brūces (tiesa gan, tikai uz banāna mizas!). Evelīna bija devusies uz Jelgavu, lai kādā suši restorānā vērotu viesmīļu un pavāru darbu. Valentīna, Beāte, Elīza un Evelīna Rīgā, stomatoloģijas privātklīnikā iejutās higiēnista profesijā, uzzināja daudz jauna par stomatologa profesiju.

Stāstot par saviem iespaidiem ēnu dienā, jaunieši dalījās par savām vēlmēm un plāniem nākamajam gadam. Plānots ēnot radio darbiniekus, mehāniķus, konditorus, trenerus un zemessargus. Vairāki skolēni grib dziļāk iepazīt tās pašas profesijas, ko ēnoja šogad, bet dažiem radās secinājums, ka šo darbu viņi nekad negribētu darīt. Arī tā ir noderīga atbilde savas profesijas meklējumos! Izzināšana turpinās!