Home » 2020 » November

Monthly Archives: November 2020

Svinam Valsts svētkus un lepojamies ar mūsu izcilniekiem

Valsts svētku nedēļa skolā noritējusi svinīgi. Klašu telpas, gaidot svētkus, izrotātas – skolēnu darināti dekori, sacerējumi, apsveikumi un zīmējumi skatāmi teju visās telpās. Taču svētki nav tikai ārējais skaistums. Esam  turpinājuši kopt savu patriotismu, godināt Latviju un paplašināt zināšanas arī savā pamatdarbā – mācībās un audzināšanas jomā. 17.novembra rīts sākās ar svinīgu klases stundu. Tajā tika runāts par Latvijas valsti, tās simboliem, vēsturi, mūsdienām, katra skolēna pilsoniskumu. Šīs stundas laikā Pateicības rakstus saņēma skolēni, kuri savu mācību darbu veikuši vislabāk, tālab viņu foto ievietots skolas stendā  „Ar viņiem lepojamies”.  Šogad tie ir Elīza Bundure, Marta Spruntule, Reinis Grosbards, Kristofers Puķāns, Nikola Šikova, Elizabete Žizena, Renāte Līgotne, Bekija Baļčūne, Kristiāna Dambe, Arneta Hegenbarte – Petrika, Amanda Gaļčina, Elizabete Rūta Spruntule,  Marta Kārkla, Paula Druviņa, Domeniks Domokejevs, Evelīna Keita Barauska, Edvards Sniedzītis, Keita Pauloviča, Janīna Šumeiko un  Nadīna Šumeiko. Visi šie skolēni saņēma arī skolas dāvinātu grāmatu.

Lai mūsu lepnums par Latviju dod spēku šajā sarežģītajā laikā!

Lāčplēša dienā atceramies varoņus

Lāčplēša dienas gaismiņas šogad iedegsim katrs savas mājas logos, tā savā uzrunā 10.novembrī sacīja Valsts prezidents Egils Levits. Skolā, mācību un klases stundās runājam par šo Latvijas vēsturei izšķirošo laiku, pieminam varoņus. Skolas telpas un logi ietērpjas svētku rotā ar novembra sarkanbaltsarkanajām krāsām(paldies skolotājai L.Purenai par izdomu, skolas gaiteņus un foajē rotājot!).

Daudzi no jums droši vien dosies pie Bauskas Brīvības pieminekļa, lai aizdegtu svecīti, kā tas tradicionāli tiek darīts visā Latvijā.  Būsim atbildīgi, ievērosim visus valstī noteiktos ierobežojumus! Mājās, tuvinieku lokā šo dienu svinēsim, vērojot tiešsaistes pasākumus, koncertus un videofilmas (ieskaties šeit, atradīsi koncertu sarakstu!). Šovakar LTV1 demonstrēs mākslas filmu “Dvēseļu putenis”, kas stāsta par Latvijas karavīru gaitām.

Lūk, daži video, kur vari gūt emocijas, zināšanas un, tos skatoties, godināt varoņu piemiņu arī tā! (Tie gan vairāk noderēs vecāko klašu skolēniem)

Mārtiņdiena klāt!

Senā latviešu gadskārta – Mārtiņi 10.novembrī iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Pēc ticējumiem Mārtiņš reizi gadā atjāja ar zirgu aplūkot sētas un laukus. Mārtiņu pavada Mārtiņbērni, nesot sētām, laukiem un lopiem svētību un auglību. Ar Mārtiņiem sāka sākas budēļos iešana, mūsdienu izpratnē- masku gājieni uz tuvākajām sētām.

Mūsus skolas sākumskolas klašu skolēni jau tradicionāli Mārtiņdienā uzzina vairāk par šīm tradīcijām, “maskojas”, skandē tautasdziesmas, lasa ticējumus, veido maskas, dažādus dekorus, zīmē un glezno. Šajā mācību gadā gan budēļos iešanu epidemioloģisko drošības apsvērumu dēļ aizstāj dažādas Mārtiņdienas izdarības pašu klasē. Telpas rotā zīmējumi, tiek veidotas izstādes.  Ielūkojies 4.b, 2.a un 1.b klases Mārtiņdienā!

Par ārkārtējo situāciju no 9.novembra līdz 6.decembrim

Par ārkārtējo situāciju

Arī mūsu pirmklasnieki saņem atstarojošu somu ar Bauskas novada logo

 

https://www.bauska.lv/lv/jaunumi/bauskas-novada-pirmklasnieki-sanem-atstarojosu-somu-8039

Projekta “Mission Based Learning” dalībnieki “aktivizē” skolas gaiteņus

Skolēnu rudens brīvlaikā daži skolēni no Bauskas pilsētas pamatskolas 8.a klases devās uz skolu. Kopā ar skolotāju Solveigu Gudkovu viņi piedalījās projekta „Erasmus+” aktivitātēs. Pirmā no tām bija – uzlabot vidi vai apkārtni pilsētā vai skolā. Rūpīgi pārdomājot iespējas, skolēni nonāca pie idejas – izveidot pagalma spēles skolas gaiteņos, lai skolēni starpbrīžos var kārtīgi izkustēties. Tika izveidotas “klasītes” un uz gaiteņa grīdas uzlīmētas simboliskas pēdiņas un rociņas, ko iespējams izmantot, lai pārvietošanos pa gaiteņiem padarītu radošāku. Šis darbiņš prasīja divas dienas. Tika iesaistīti palīgi – 6.b klases vecāku pārstāvji un skolotāja Elīna Meldere.Brīvlaikā notika arī „Mission based learning” attālinātas sapulces Microsoft Teams tiešsaistes rīkā. Pirmajās sapulcēs skolēni no visām dalībvalstīm prezentēja savu paveikto darbu projektā, kā arī pārrunāja turpmāk darāmo. Tā kā viena no projekta misijām bija arī uzzīmēt vai uztaisīt projekta logo, viena no sapulcēm bija veltīta tam. Katra dalībvalsts bija izveidojusi savu logo, un sapulces laikā notika konkurss, kurā tika balsots par labāko logo. Uzvarēja mūsu kaimiņvalsts – Lietuva. Vēl vienā no sapulcēm bērni mācījās montēt dažādus video, jo tas būs vajadzīgs projekta darbos. Saņemts arī jauns uzdevums– skolēnus no mūsu skolas saliks pāros ar skolēniem no citām valstīm un, izmantojot dažādas saziņas ierīces un rīkus, bērniem būs jāstrādā kopā. Nākamā tikšanās reize ir paredzēta aprīlī, Polijā. Projekta dalībnieki cer, ka šoreiz tas notiks klātienē.

Pirmklasnieki vērtē savus panākumus

Skolotāja Kitija Vīgupa dalās ar saviem un savu audzēkņu iespaidiem par skolas gaitu sākumu mūsu skolā.  Kopā ar 1.b klases skolēniem veikts  projekta darbs ” Manas pirmās 7 nedēļas skolā”. Skolotāja stāsta, ka rudens brīvdienas 1.b klases skolēni pavadīja, kavējoties atmiņās par savām pirmajām 7 nedēļām skolā, un savus iespaidus atspoguļoja katrs citādi. Projekta darbu katrs bērns veidoja, liekot lietā savu izdomu, kā arī skolā jaunapgūtās prasmes. Kādam labāk padevusies rakstīšana, kāds veidojis bilžu kolāžas ar aprakstiem, cits savu darbu zīmējis, bet vēl kāds radīja savu  izaugsmes ziedu, kurā uzziedēja tik daudzās prasmes; lasīt, rakstīt, rēķināt, dziedāt, zīmēt, dejot. Visi kā viens par visspilgtāko notikumu sauc 1.septembri, kad pirmo reizi satika viens otru, skolotāju, visu skolas saimi. Savu darbu klasē prezentējot, bērni kavējās atmiņās par Miķeļdienu, kad kopā ar vecākiem tika veidota  ražas svētkiem veltīta kompozīcija. Liels prieks bērniem bija par  ekskursiju uz Tērvetes dabas parku un Tauriņu māju. To pagūts piedzīvot vēl īsi pirms brīvlaika. Projekta darbi aplūkojami 1.b klasē, tā atgādinot par piedzīvotajiem un skaistajiem mirkļiem skolā. Labu veiksmi jaunu zināšanu un prasmju apguvē arī turpmāk vēlēsim gan mazajiem skolēniem, gan viņu skolotājai Kitijai (arī viņai šis ir pirmais gads skolotājas statusā!)!