Home » 2021 » April

Monthly Archives: April 2021

Putni no dabaszinībām pārlido uz latviešu valodu, un Ziemassvētku eglītē nolaižas taureņi

Skolotāja Aija Dūmiņa kopā ar 2.a klases skolēniem strādā radoši.  Zināšnas par dažādiem gājputniem iegūtas gan latviešu valodas, gan dabaszinību stundās. Tam sekojis praktisks uzdevums vizuālajā mākslā.Tas bija – izveidot savu  Aprīļa putnu. Skolotāja stāsta, ka, tiklīdz bērni uzzināja, ka putnu veidošānā nav noteikumu, bet droši var ļauties savai fantāzijai, tā darbs ritēja raiti un ar prieku. Bērni  grieza, līmēja, aplicēja, krāsoja, līdz katram bija savs, neatkārtojams putns. Daži skolēni savam putnam devuši arī vārdus, piemēram, Pinokio.  Prieks tika radīts arī visiem skolēniem un skolotājiem, jo izveidots skaists dekors skolas foajē. Kāda skolotāja pat nosauca šo putnu grupu par simboliskiem Dziesmu svētkiem.

Savukārt 1.b klasē improvizētajā eglītē, kas rotā klases sienu, nolaidušies krāsaini taureņi, ko bērni kopā ar skolotāju Kitiju Upelnieci apgleznojuši mājturības stundā.

Paldies skolotājām un 1.b un 2.a klases bērniem par Pavasara Prieku! Ieskaties galerijā!

 

LIELĀ TALKA – šogad citādi

Lielās Talkas tradīcija aizsākās ar talku 2008. gada 13. septembrī, kas bija kā iedzīvotāju dāvana Latvijai tās 90. dzimšanas dienā.
10 gadu garumā Lielajā Talkā kopumā ir piedalījušies aptuveni 500 000 dalībnieku, bet pa gadiem kopā skaitot vairāk nekā miljons un atsaucīgi talkojuši latvieši ir arī citās pasaules valstīs. Šādu informāciju lasām Lielās Talkas vietnē Facebook.
Šogad Lielās Talkas moto – “Par zaļu Latviju – katrs atsevišķi, bet visi kopā!”. Atsevišķās norises plānotas 24.aprīlī.
Arī Bauskas pilsētas pamatskolas skolēni, skolotāji un darbinieki tradicionāli ik gadu piedalās gan pilsētas pavasara sakopšanā, gan kopā ar tuviniekiem “talko” sabiedriskās vietās un savos īpašumos. Kopīgo sakopšanu pavasarī  parasti esam veikuši netālajā objektā – Mēmeles krastā, teritorijā no tekstilfabrikas līdz laivu stacijai.
Ņemot vērā šī gada epidemioloģisko situāciju, nekādas kopīgas aktivitātes diemžēl nedrīkst notikt. Tomēr aicinām skolēnus kopā ar ģimenēm (2 mājsaimniecību ietvaros) atrast kādu objektu un padarīt to tīrāku, skaistāku un sakoptāku! Lielās Talkas organizatori aicina savas aktivitātes aprakstīt, dokumentēt, veidot videostāstus, piedalīties dažādos konkursos. Ja vēlaties pieteikt savas ģimenes talkošanas objektu, kā arī uzzināt vairāk par Lielās Talkas norisēm, apmeklējiet vietni https://talkas.lv/.  
Par objektiem, kuros Latvijā (tostarp Bauskā) norisināsies talkošana, ir informācija arī kartē – https://talkas.lv/apstiprinatas-talkas/
Lai savāktu dokumentālas liecības par mūsu skolēnu piedalīšanos Lielajā talkā, aicinām iesūtīt arī foto skolas pastā pamatskola@bauska.lv .

Bauskas Valsts ģimnāzijas jaunieši viesojas MS TEAMS

Devītie joprojām atrodas trauksmes situācijā – jākārto diagnosticējošie darbi, jāmācās, lai izglītības dokumentā būtu vislabākie iespējamie vērtējumi. Līdzās tam joprojām aktuālas dažādas izvēles, šaubas un arī pārliecība par jau pieņemtajiem lēmumiem attiecībā uz nākamo mācību iestādi.

14.aprīlī MS TEAMS platformā notika 9.klašu skolēnu, klašu audzinātāju un pedagoga karjeras konsultanta tikšanās ar Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēniem un skolas direktores vietniecēm Initu Nagņibedu un Lāsmu Krastiņu. Mūsu jaunieši uzzināja  par izglītības programmām, mācību priekšmetiem, dažādām izvēlēm, ko piedāvā BVĢ mācību procesā. Interesanti bija uzzināt, ka ģimnāzijā iespējams apgūt spāņu valodu. Šajā tikšanās reizē piedalījās arī spāņu valodas skolotāja Agnese Deģe – Groskopa, viņa kopā ar skolēniem nedaudz patērzēja spāniski, ļaujot visiem ieklausīties spāņu valodā un noprast vai tulkot sarunu saturu. Ģimnāzijas jaunieši raksturoja arī dažādas aktivitātes, kas skolā notiek ārpus mācību procesa, kā arī iespējas iesaistīties sabiedriskajā dzīvē, interešu izglītības kolektīvos, projektos. Mūsu skolas skolēnus interesēja arī iespēja par labu mācību darbu saņemt stipendiju.

Paldies pedagoģēm un 10-to klašu jauniešiem Gustavam Pļevokam, Kristiānai Jasurevičai, Madarai Sausajai, Sandijai Spundiņai. Īpašs paldies un sveiciens mūsu skolas absolventēm – tagad ģimnāzistēm Keitai Asonei un Betijai Upelniecei!

Vēlam, lai tiek pieņemts katram jaunietim piemērotākais un atbilstošākais karjeras lēmums!

Foto – no “Bauskas Dzīves”arhīva.

Papīrs ceļo uz pārstrādi!

Vakar pie skolas piestāja neliels kravas auto, kurā otrreizējai pārstrādei  SIA”Līgatnes papīrs” tika sakrauti makulatūras krājumi. Ņemot vērā šī mācību gada attālināto mācību procesu, makulatūras vākšanas kampaņa netika tik plaši organizēta, tomēr arī šoreiz – gandrīz tonna!

Paldies visiem, kuri domā par vidi! Turpināsim to saudzēt un šķirot visu, ko var otrreiz pārstrādāt, tostarp arī papīru!

“LATVIJAS SKOLAS SOMĀ” – izzinošas koncertlekcijas

Turpinām izmantot kultūrizglītības programmas”LATVIJAS SKOLAS SOMA” piedāvājumu. Tā janvārī ar lielu prieku un gandarījumu varējām noskatīties ļoti izzinošu un atraktīvu audiovizuālu koncertlekciju “Mūsu Maestro. Raimonds Pauls”. To veidojuši dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse un komponists Jānis Ķirsis. Tā ir par R.Paula daiļradi – laikmetu, kurā viņš mācījies, strādājis, kā arī par šodienas muzikālajām gaitām. Lielākā uzmanība lekcijā pievērsta Maestro jaunības aizraušanās – klasiskās un džeza mūzikas izzināšanai.

Kā atzina daudzi vecāki, skatījušies kopā ar bērniem un sajūta bijusi kā īstā koncertā. Tomēr bērnu uzdevums bija ne tikai noskatīties piedāvāto materiālu. Mūzikas skolotāja Ilze Bērziņa kopā ar šo koncerta pieejas kodu audzēkņiem nosūtīja arī darba lapas, kurās diezgan “smalki” bija jāizanalizē redzētais. Darba lapas bija izstrādātas atbilstoši skolēnu vecumam. Skolotāja teic, ka ar darbu rezultātu ir ļoti apmierināta, jo darbs izdarīts cītīgi, cerams, ka šādā veidā iegūtā kultūrizglītības informācija ilgi paliks atmiņā.

Šajās dienās “Skolas somas” piedāvājums papildinājies ar vēl divām lieliskām iespējām paplašināt un papildināt savu zināšanu klāstu. Top darba materiāls lekcijām “Imantam Kalniņam – 80” un “Sprādziens mūzikā”(lekcija par populārās mūzikas attīstību). Gaidiet, drīz jūsu pastkastēs iekritīs jaunas ziņas, iespējas un uzdevumi kultūrā!