Home » 2021 » September

Monthly Archives: September 2021

Miķeļdienas tradīcija – kārumu un rokdarbu tirdziņš

29.septembrī skolas pagalmā notika tradicionālā Miķeļdienas tirgošanās. Pirms tam skolēni mācību stundās bija pārrunājuši Miķeļdienas tradīcijas, kur tirgošanās, protams, ir tikai viena no tām. “Miķelītis, mazs vīriņš, tas atnāca pilnu roku”, vēsta latviešu tautas dziesma,  savukārt tautas ticējums saka, ka līdz Miķeļiem bijuši jānosteidz visi lauku darbi, jo tad ziemai vārti vaļā. Par ziemas tuvošanos gan šajā saulainajā un siltajā dienā nekas neliecināja, un tirgošanās varēja notikt gana naski. Tirdziņā ar saviem “ražojumiem” piedalījās 1.-6.klašu skolēni, skolotāji un skolas darbinieki.  Paldies visiem visiem par darbošanos un rosību, šo pasākumu organizējot!

 

Miķeļdienu gaidot

Interešu grupu pavasara darbu atskats

Esam nedaudz piemirsuši padižoties ar pagājušā mācību gada beigās darīto. Tā labus panākumus skatuves runas konkursa Zemgales reģiona kārtā guva skolotājas Guntas Spures audzēkņi. Skolēnu priekšnesumu videoversiju vērtēja režisores Anna Jansone un Dace Liepeniece, kā arī VISC vecākā referente Dace Jurka. Rebeka Zaharčenoka, Emīls Ancāns un Elīza Bundure saņēma 1.pakāpi, bet Paula Lakstīgala un Ralfs Zaharčenoks ieguva 2.pakāpi. Skolotāja Gunta Spure ļoti lepojas ar skolēnu paveikto un uzteic viņu spēju sakoncentrēties atbildīgos brīžos, lai parādītu visu to labāko, ko kopā apguvuši.

Saņemti arī pateicības raksti mūsu skolas lietišķās mākslas pulciņam, ko vada skolotāja Daiga Sējēja. Viņas rosināti, skolēni piedalījās XII Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku norisēs.

Priecājamies arī par mūsu skolas deju kolektīva “Ganiņi” un viņu vadītājas Santas Zemītes uzņēmību un neatlaidību, piedaloties svētku norisēs, filmējot dejotājus un viņu paveikto.

Lai interešu grupu dalībniekiem un pedagogiem radošs turpinājums darbam šajā mācību gadā!

Jānim Maskalam – sudrabs!

Zemgales reģiona četrcīņas sacensības, kas notika Iecavā,  individuālajā vērtējumā zēniem 2.vietu izcīnīja mūsu skolas 7.b klases skolnieks Jānis Maskalis. Komandu cīņā mūsu skolas zēnu komanda izcīnīja 4.vietu. Sveicam Jāni un puišus ar labo startu!

Informē sporta skolotājs R.Maķevics.

3.a klase piedzīvo pārvērtības Jaunpilī

Iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros 3.a klase kopā ar skolotāju Aiju Dūmiņu 16.septembrī devās izzinošā braucienā uz Jaunpili, lai apmeklētu tur esošo pili. Vairāk kā 700 gadus Jaunpils pils sevī glabā vairākus dzīves stāstus, noslēpumus un vēstures notikumu virkni, ar kuriem ekskursijā iepazīstināja viduslaiku personāži – brālis Teodors un kalpone.  Viesošanās šajā pilī bija neaizmirstams piedzīvojums skolēniem ikgadējā ekskursijā.

Sociālo zinību stundā bērni bija apskatījuši un zīmējuši dažādas viduslaika pilis, bruņiniekus un galma dāmas.

Pirms pils apmeklējuma siltais atvasaras laiks ļāva izbaudīt Kartavkalna dabas takas skaistumu. Kartavkalna taka patiesībā ir kas vairāk kā tikai taka, šeit atrodams sens pilskalns, tam pretī uzbūvēta seno zemgaļu apmetnes imitācija. Izgājām t.s. lielo loku, kurš ved gar skaistu nelielu upīti (Bikstupe).

Kad bērni bija pilī, viņi ar lielu interesi skatījās gan izstādi, gan piedalījās nodarbībā, ko vadīja muzeja darbinieki. Katrs skolēns kļuva par pilntiesīgu viduslaiku skolas skolēnu un ietērpās mazā mūciņa tērpā. Mazie skolēni Mūka un kalpones vadībā apguva pils celtniecības noslēpumus, arhitektūras detaļu simboliku, galma manieres, sirdsdāmu tikumus, bruņinieku ieroču valdīšanas māku. Noslēgumā par godu pils viesiem šāva senais lielgabals.

Pēc šīs dienas skolēni uzrakstīja savas  pārdomas par ekskursiju.

Karjeras nedēļā jauniešus aicinās izzināt IKT nozari

No 11. līdz 15. oktobrim visā Latvijā jau devīto gadu notiks Karjeras nedēļa, kuru sadarbībā ar partneriem reģionos organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šogad Karjeras nedēļa ar saukli “IKT tavai karjerai” veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares iepazīšanai, apzinoties to aktualitāti un pielietojumu sadzīvē, izzinot plašo IKT profesiju spektru, atklājot tām nepieciešamās prasmes un uzklausot iedvesmojošu nozares pārstāvju stāstus, kā arī pašiem izmēģinot spēkus jauniešu ideju hakatonā.

“Pēdējo 10 gadu laikā nodarbināto skaits Latvijā IKT uzņēmumos audzis vairāk nekā divas reizes, un mūsdienās IKT prasmes ir nepieciešamas teju ikvienā moderni strādājošā uzņēmumā. IKT profesionāļu pārziņā ir inovācijas un jaunu produktu izstrāde, datu aizsardzība un drošība, sistēmu izveide un uzturēšana, digitālais dizains, datorgrafika, mājas lapu izstrāde un administrēšana, lietu internets un daudzi citi virzieni,” uzsver VIAA izglītības atbalsta un starptautiskās sadarbības departamenta direktors Didzis Poreiters.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad Karjeras nedēļa ar saukli “IKT tavai karjerai” notiks kopā ar pasākuma organizatoriem reģionos gan vispārējās, gan profesionālās izglītības iestādēs, un, kā ik gadu, izglītības iestādes organizēs ar tēmas izpēti saistītus izzinošus pasākumus – diskusijas, tematiskas mācību stundas, radošas darbnīcas, tikšanās ar uzņēmumu un augstskolu pārstāvjiem, skolu absolventiem, skolēnu vecākiem un nozares pārstāvjiem.

Karjeras nedēļu VIAA īsteno projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

Mūsu vieglatlētiem panākumi sacensībās!

Labas ziņas sportā – Bauskas pilsētas pamatskolas zēni uzvarēja Bauskas novada četrcīņas sacensībās vieglatlētikā. Puiši ar citu skolu jauniešiem sacentās 60 m  un 800 m skriešanā, tāllēkšanā un bumbiņas mešanā. Jānis Maskals ieguva 1.vietu zēnu konkurencē. Sporta skolotājs un treneris Raivis Maķevics ir gandarīts par šo labo rezultātu. Sportisti ar šo uzvaru ir nopelnījuši iespēju pārstāvēt Bauskas novadu Zemgales reģiona sacensībās, kas jau trešdien – 22.septembrī-  notiks Iecavā. Lai veicas!

Svarīga informācija vecākiem – kad bērnam jāpaliek mājās

Elektroniskā dzejas krājumā “Mēs savai pilsētai” – arī mūsu skolas skolēnu dzejoļi

Kā lasāms Bauskas Centrālās bibliotēkas mājas lapā, izdots elektronisks dzejas krājums “Mēs savai pilsētai”. Pirms diviem gadiem – 2019. gada 11. septembrī Saules dārzā norisinājās Bauskas jubilejai veltītais Dzejas dienu pasākums, kur skanēja Bauskas 410.dzimšanas dienai veltīitas dzejas rindas.  Dzejas radīšanā piedalījās Bauskas pilsētas pamatskolas, Bauskas sākumskolas, Bauskas 2. vidusskolas, Īslīces pamatskolas, Vecsaules pamatskolas, Zālītes speciālās internātpamatskolas audzēkņi un pedagogi, Bauskas Bērnu bibliotēkas mazie lasītāji, kā arī Bauskas novada dzejnieces Valija Reinicāne un Ruta Dābola, baušķeniece Aija Čepule.

Savukārt šogad Dzejas dienu laikā ar Bauskas CB gādību  izdots elektronisko dzejas krājums “Mēs savai pilsētai”, kurā apkopoti visi 2019. gada Dzejas dienās radītie dzejoļi. Ar prieku lasām, ka gandrīz trešdaļu šīs grāmatas aizņem mūsu skolasbiedru rakstītais. Ieskaties arī Tu šajā izdevumā!