Home » 2022 » May » 11

Daily Archives: May 11, 2022

Vai tu zini, kas ir slīmests?

4.un 5. klašu skolēniem trešdien, 11.maijā, bija lieliska iespēja iegūt jaunas zināšanas par kokiem, instrumentiem kokapstrēdē, par senām izklaidēm, izmantojot kokmateriālus un to apstrādes produktus. Skolā viesojās “Namdaru darbnīca” ar izzinoši- radošu  nodarbību skolēniem “Koka daudzveidīgā dzīve”.    Skolēni varēja  labāk iepazīt  un praktiski darboties ar koku- vienu no vērtīgākajiem Latvijas dabas resursiem. Bērni piedalījās  četrās savstarpēji papildinošās aktivitātēs. Notika interaktīva saruna ar raksturīgu koksnes paraugu smaržošanu un taustīšanu, neparastu un dizainiski interesantu kokamatniecības izstrādājumu apskati. Kokamatnieki vadīja praktisku darbošanos ar rokas instrumentu izmēģināšanu, materiālu iepazīšanu un kopīgas puķu kastes izgatavošanu. Relaksācijai skolēni  darbojās ar senajiem un mūsdienu koka spēļu rīkiem.Skolotāju rīcībā nonāca īpaši izstrādātas darba lapas ar turpmāku izziņu veicinošiem un pārskata uzdevumiem. Šīs nodarbības notika ar iniciatīvas “Latvijas Skolas Soma “atbalstu.

P.S. Slīmests – kokapstrādes darbarīks ar  taisnu vai izliektu asmeni ar rokturiem abos galos. To izmanto baļķu mizošanai. Par slīmestu reizēm sauc arī cilvēku, kas izvairās no darba jeb slaistu.

Projektā “Erasmus+” devītklasnieki viesojas Somijā

Maija pirmajā nedēļā “Erasmus+” projekta “Mission based learning “ ietvaros pedagoģes Solveiga Gudkova un Kristīna Kondrotaite kopā ar sešiem 9.a klases skolēniem – Laumu, Alisi, Paulu, Martu, Reini un Robertu devās uz Somiju. Tur notika projekta aktivitāte, kuras laikā jaunieši veica daudzveidīgus uzdevumus jeb misijas (kā pieņemts aktivitātes saukt šajā projektā! ). Par šo braucienu un tajā pieredzēto stāsta Marta Kārkla: “Kopā ar piecu Eiropas valstu jauniešiem apspriedām dažādas globālas problēmas, kā arī uzlabojām komunikācijas prasmes angļu valodā. Strādājot grupās ar jauniešiem, pavērās iespēja palūkoties uz pasaules problēmām no dažādiem aspektiem. Lai gan darbu grafiks bija saspringts, mums izdevās apskatīt Somijas skaisto galvaspilsētu- Helsinkus, arī mazāku pilsētiņu  – Joensuu. Projekta pēdējā dienā visi dalībnieki devās pārgājienā, kura beigās viņus sagaidīja patīkams pārsteigums – pikniks. Kaut gan Somijā pavadījām tikai 3 dienas, iepazināmies ar citu valstu jauniešiem un guvām daudz spilgtu iespaidu.” Alise Kalderauska piebilst, ka ir ļoti labi, ka bija tāda iespēja apmeklēt Somiju kopā ar klasesbiedriem. Viņai visvairāk patika ekskursija Kaulu muzejā.