Home » Bez tēmas » Vai tu zini, kas ir slīmests?

Vai tu zini, kas ir slīmests?

May 2022
M T W T F S S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

4.un 5. klašu skolēniem trešdien, 11.maijā, bija lieliska iespēja iegūt jaunas zināšanas par kokiem, instrumentiem kokapstrēdē, par senām izklaidēm, izmantojot kokmateriālus un to apstrādes produktus. Skolā viesojās “Namdaru darbnīca” ar izzinoši- radošu  nodarbību skolēniem “Koka daudzveidīgā dzīve”.    Skolēni varēja  labāk iepazīt  un praktiski darboties ar koku- vienu no vērtīgākajiem Latvijas dabas resursiem. Bērni piedalījās  četrās savstarpēji papildinošās aktivitātēs. Notika interaktīva saruna ar raksturīgu koksnes paraugu smaržošanu un taustīšanu, neparastu un dizainiski interesantu kokamatniecības izstrādājumu apskati. Kokamatnieki vadīja praktisku darbošanos ar rokas instrumentu izmēģināšanu, materiālu iepazīšanu un kopīgas puķu kastes izgatavošanu. Relaksācijai skolēni  darbojās ar senajiem un mūsdienu koka spēļu rīkiem.Skolotāju rīcībā nonāca īpaši izstrādātas darba lapas ar turpmāku izziņu veicinošiem un pārskata uzdevumiem. Šīs nodarbības notika ar iniciatīvas “Latvijas Skolas Soma “atbalstu.

P.S. Slīmests – kokapstrādes darbarīks ar  taisnu vai izliektu asmeni ar rokturiem abos galos. To izmanto baļķu mizošanai. Par slīmestu reizēm sauc arī cilvēku, kas izvairās no darba jeb slaistu.