Home » 2023 » January

Monthly Archives: January 2023

Ķīmijas maģija astoto klašu gaumē

Jaunais – 2023.gads sācies ar intensīvu mācību darbu. Jau zināmi dažādu diagnosticējošo darbu datumi, eksāmeni devītajiem arī vairs neliekas aiz kalniem.

Tradicionāli šajā laikā dabaszinību skolotāja Gunta Kiseļeva kopā ar vecāko klašu ( šoreiz – astoto) skolēniem rīko Eksperimentu dienas. Tajās ķīmija ienāk sākumskolā. Dažādi eksperimenti, demonstrējumi, interesanti stāsti ir tas veids, kādā jaunāko klašu skolēni tiek iepazīstināti ar ķīmiju. Pirmo klašu skolēniem šī nodarbība arī šoreiz lika mirdzēt acīm un ar sajūsmu un izbrīnu noraudzīties uz notiekošo. Lūk, daži skolotājas Anželikas Orlovas audzēkņu izteikumi pēc šīs stundas: “Tie bija tiešām brīnumi! Divas vielas sajauc un rodas liels putu kalns,! Zobu pasta zilonim… Kā tas balons turas pie griestiem? Tiešām – olu var izcept un izgaismot ar brīnumsvecīti! No putām var iegūt lielu uguns liesmu. Kā tas viss sanāk?”

Līdzīgas nodarbības notika arī citām klasēm.
Paldies 8.klases skolēniem un skolotājai Guntai Kiseļevai, ka parādīja mazajiem ķīmijas maģiju!

Patiesi stāsti par bailēm un brīvību. Barikāžu laiku pieminot

Janvāris – mēnesis, kad pieminam un atceramies, kā pirms 32 gadiem tika sargāta un nosargāta mūsu brīvība. Mūsu skolas skolēniem šo laiku lemts saprast un izzināt tikai no savu vecāku, vecvecāku, skolotāju stāstiem un atmiņām.

Šogad 6.-9.klašu skolēniem bija iespēja sastapt un uzklausīt divus Barikāžu laika notikumu aculieciniekus. 19.janvārī ar  savu pieredzi un pārdomām par janvāra notikumiem stāstīja vēsturnieks un pedagogs Dainis Cipulis. Viņa stāstījums bija veidots kā ceļojums laikā starp Baltijas tautu cīņu par savu brīvību pirms vairāk nekā 30 gadiem un tagad notiekošo Ukrainas tautas neatkarības cīņu karā ar Krieviju. Kopā ar jauniešiem D.Cipulis meklēja līdzības šajos abos vēsturiskajos procesos. Stāstījums bija personiskās pieredzes caurvīts, kā arī balstīts vēsturiskos faktos. D.Cipulis pastāstīja jauniešiem arī par pasaules lielvalstu līderiem, liekot tos atpazīt 30 gadus senās fotogrāfijās. Kā atzina skolēni, tas bija pārsteidzoši un interesanti.

Tieši Barikāžu piemiņas dienā – 20.janvārī skolā viesojās vēsturnieks, arheologs, LU Latvijas Vēstures institūta pētnieks, profesors, vēstures zinātņu doktors Guntis Zemītis. Šo erudīto cilvēku ar mūsu pilsētu  saista arī skolas gaitas  Bauskas 1.vidusskolā. Viesis izsmeļoši un emocionāli, dienu pa dienai kopā ar 7.-9.kl. skolēniem vēlreiz izdzīvoja skaudrās 1991.gada janvāra dienas. Tas bija stāsts par notikumiem, bailēm, nāvi un brīvības cenu. Savas nodarbības beigās G.Zemītis aicināja jauniešus būt gudriem, neturēt “tukšu galvu”, lai tajā nevarētu ieliet melīgu informāciju. Brīvība nepienākas par velti, mūsu laikabiedri un priekšteči par to ir maksājuši dārgu cenu, sacīja lektors. Šis laiks ar notikumiem Ukrainā parāda, ka brīvība nav pašsaprotama, mums jābūt gataviem aizsargāt savu tautu un tās vērtības. To novēlam saprast arī mūsu jauniešiem.

Paldies abiem viesiem par patiesajiem stāstiem un skolēniem veltīto laiku!

Baltais koncerts sirsnīgi noslēdz pirmo pusgadu

Baltais koncerts pirms skolēnu ziemas brīvlaika ir sena mūsu skolas tradīcija. Šajā muzikāli- dzejiski – dejiski emocionālajā stundā zālē pulcējas labinieki, viņu vecāki un vecvecāki, kā arī skolotāji – seniori. Uz skatuves – kori, ansambļi, mūziķi, runātāji, dejotāji. Priekšnesumu veidotāji – ineteršu grupu skolotāji bija ļoti centušies arī šogad. Koru un zēnu ansambļa pavēlniece skolotāja Ilze Bērziņa kopā ar koncertmeistari Eviju Bonāti, mazo dziedātāju pedagoģe Inga Bukša, skatuves runas pedagoģe Gunta Spure un citi bija radījuši skaistus mirkļus arī šogad. Iepriecināja arī 7.a klases zēnu priekšnesums, kā arī mazie eņģeļi no 4.a klases (sk.Aija Dūmiņa). Pasākumu vadīja Endijs Rotšteins un Anna Kristīne Pātaga- 9.a klases skolēni. Direktors Jānis Rumba apsveica tos skolēnus, kam liecībās augstākie vērtējumi.

Laimīgu un mierīgu Jauno gadu vēlam visai skolas saimei – skolēniem, vecākiem, pedagogiem un skolas darbiniekiem!