Home » 2023

Yearly Archives: 2023

Izskan Baltais koncerts

Mācību pusgada un 2023.gada pēdējais muzikālais notikums izskanējis.  22.decembrī skolas zālē valdīja svinīga gaisotne.  Vecāku, bijušo un esošo pedagogu un pašu koncerta dalībnieku priekam un Ziemassvētku noskaņai  – tāds nemainīgi ir Baltā koncerta vēstījums.

Koncertā skanēja kora dziesmas abu skolas koru izpildījumā. Ilzes Bērziņas vadībā arī 4.-6.klašu zēnu ansamblis rādīja savu dziedātprieku. Skolotājai bija izdevies izveidot arī 8.-9.klašu zēnu Ziemassvētku ansambli, puiši nodziedāja dziesmu “Uzsniga sniedziņš balts”. Koncertā piedalījās skolotājas Ingas Bukšas pirmklasnieku ansamblis,  4.klašu ansamblis, solisti Elza un Markuss (sk.I.Bērziņa) . Šogad bija divi ģitārspēles priekšnesumi. Ralfs , kurš ģitārspēli apgūst Bauskas MMS, atklāja svinīgo brīdi ar “Klusas nakts” apdari, bet Markuss un Raimonds, kuri ģitārspēli apgūst pašmācībā,  bija sagatavojuši popmūzikas skaņdarbu . Markuss, Rebeka, Patriks, Nikola un Kristers priecēja ar skaistiem dzejoļiem. Viņiem tos iemācīties palīdzēja skolotājas Gunta Spure un Inga Briede. Paldies mūsus koncertmeistarei Evijai Bonātei! Īpašu atzinību pelnījis Harijs Kristers Bergs – viņš lieliski iejutās programmas pieteicēja lomā.

Lai pārdomu un klusa prieka brīži katrā ģimenē, to no sirds novēlam visai skolas saimei! Jaunā gadā – enerģiju, sirdsdegsmi un jaunus sasniegumus !

Mazie Ziemassvētku pasākumā kopā ar Rūķu ģimeni skatās TV

1.-4.klašu gaidītākais notikums – “mazā eglīte” norisinājās 21.decembrī. Ceturtās klases kopā ar audzinātājām Evitu Zeltiņu – Kļaviņu un Māru Gulbi bija parūpējušās par to, lai šis brīdis būtu interesants, sirsnīgs un pārsteigumiem bagāts. Rūķu ģimenes lomās iejutās abu 4.klašu skolēni, kas improvizētā teātra izrādē izspēlēja to, kā Ziemassvētku vakarā Rūķi pa jauno TV skatās visdažādākās “pārraides”. To autori bija pārējo sākumskolas klašu kolektīvi un pedagogi. Bija mīklu minēšana, ķekatnieku uznāciens, leļļu teātris, klavierkoncerts, dziesmas un dejas – viss, kā jau pa īstu televizoru! Rūķi bija tik noguruši no TV skatīšanās, ka beigās pat iesnaudās.. Pamodās tikai tad, kad  atnāca Ziemassvētku vecītis un visiem dalīja pateicības un dāvanas.

Paldies 4.klasēm un skolotājām par skaisto pasākumu ! Lai mierīgi svētki ģimenes lokā!

Labdarības akcija noslēgusies

Līdz decembra vidum esam krājuši pašpārvaldes telpā labdarībai domātās dāvaniņas. Nu tās aizceļojušas pie adresātiem – senioriem, bērniem un pusaudžiem, kam ceram sagādāt prieka mirkļus viņu dzīvēs. Paldies ikkatram skolēnam un skolotājam, ikkatrai ģimenei, kas bija dāsni un padomāja arī par atbalstu citiem ļaudīm. Mūsu sarūpētais ar biedrības “Laiks jauniešiem” aktīvistu atbalstu tiks nogādāts pie saņēmējiem.

Pašu rokām gatavoti labumi – Ziemassvētku tirdziņā

Plānotais Ziemassvētku tirdziņš notika pirmdienā, 18.decembrī. Skolēni bija sagatavojuši daudz kāŗumu, rotaslietu, suvenīru, ko piedāvāt iegādāties saviem skolasbiedriem. Kuplā skaitā bija gan pārdevēji, gan pircēji. Protams, ka aktīvākie tirdziņa dalībnieki bija 1.-4.klašu skolēni kopā ar saviem vecākiem, bez kuru atbalsta šis pasākums grūti iedomājams.

Otrklasnieki ziemu sastop Tērvetē

Viena darbīga, skaista diena Tērvetē pavadīta! Tā par 14.decembri izsakās 2.b un 2.c skolotājas Līga Purena un Anželika Orlova. Viņas stāsta par izglītojošu  klases pasākumu, kas norisinājās Tērvetes dabas parkā.
1,5 stundas pārgājiens pa pasakaini balto Tērvetes parku, kura taciņās bērnus sagaidīja dažādi uzdevumi. Lūk, daži no tiem – atpazīt kokus, meža dzīvniekus , mācīties mērīt kokus un  to darīt pareizi. Iegūta arī interesanta informācija par kokiem un dzīvniekiem – piemēram, ka koki arī slimo.  Mežā satikts arī  zaķis, bija rotaļas. Bērni dzēra gardu tēju, cepa ugunskurā desiņas.
Skolēni rosījās darbnīcās – namiņā ar čaklajām saimniecēm,  cepa piparkūkas, mācījās noteikt dažādu skuju koku sugas, taisīja rotājumus, cēla sniegavīriņus. Visbeidzot sekoja jautrais brauciens  ar bānīti līdz autobusam. Un tas viss kopā  veidoja milzum daudz pozitīvu emociju.

 

 

 

7.b klase piedalās videokonferencē ar Francijas skolēniem

Ceturtdien, 14.decembrī 7.b klases skolēni ar skolotāju Aigu Čerņausku piedalījās e-twinning projekta “We are all superheroes!” videokonferencē ar Francijas pilsētas Nort sur Erdre skolas “College Isabelle Autissier” skolēniem un skolotāju Emmanuelle Cho. Francijas skolēni iepazīstināja ar savu valsti, tradicionālajiem ēdieniem un stāstīja par savām interesēm. Mūsu skolēni stāstīja par savu skolu, pilsētu un valsti. Pēc iepazīšanās abu valstu skolēni uzdeva jautājumus un apmainījās viedokļiem par redzēto un dzirdēto.

Pēc videokonferences nosūtījām jauniegūtajiem draugiem pašu darinātās Ziemassvētku apsveikuma kartītes ar laba vēlējumiem.

Paldies 7.b klases skolēniem par drosmi parādīt savas angļu valodas zināšanas un iesaistīšanos projektā, audzinātājai Vitai Lukšai par skolēnu rosināšanu iesaistīties projekta aktivitātēs, angļu valodas skolotājai Solvitai Bērtelsonei par atbalstu projekta norisē, skolas direktoram Jānim Rumbam un administrācijai par tehnisko nodrošinājumu.

(Informē skolotāja Aiga Čerņauska)

UCIPUCI kopā ar Zani Zustu māca, kā lidot

Bauskas Bērnu bibliotēkā 28.novembrī notika aizraujoša nodarbība. To vadīja grāmatu par  Ucipuci autore Zane Zusta. Abu trešo klašu skolēni dzirdēja aizraujošu stāstu par grāmatas tapšanu. Kopā ar autori arī izdevās grāmatiņu pārlasīt, aplūkot brīnišķīgās ilustrācijas. Vairākiem skolēniem bija iespēja kļūt par leļļu teātra aktieriem, pārējie bija atsaucīgi skatītāji, jo teātra gaisotne tika meistarīgi radīta gan ar grāmatas varoņu tēliem, ko vadīja skolēni,  gan skaņu ierakstiem, kas papildināja izrādi. Zane Zusta ne tikai prata ievilināt klausītājus savas grāmatas lappusēs, bet neviļus rosināja mācīties fiziku. Tas izdevās, pateicoties animācijas tehnikā uzņemtajai filmiņai par Ucipuci un lidošanu. Skolēni tika iesaistīti tik meistarīgi, ka pat nemanīja, ka ir aizrāvušies ar fizikas tēmas apgūšanu! Nodarbības otrajā daļā katrs varēja izgatavot savu lellīti. Paldies rakstniecei par pozitīvajām emocijām un skolēniem veltīto laiku!

Patriotu mēnesī piektie mācās muzejā un bibliotēkā

5.klases ceturtdien, 23.novembrī  devās uz Rīgu. Viņi piedalījās izglītojošās nodarbībās Latvijas Kara muzejā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. LNB skolēni veica orientēšanās uzdevumus un darbojās grafikas darbnīcā, veidojot “kartītes” ar zīmogiem un krāsām. Klašu audzinātājas Maruta Korpa un Laura Švāgere cer, ka jauniegūtās zināšanas lieliski papildinās skolēnu informācijas krājumu gan vēsturē, gan literatūrā un vizuālajā mākslā.