Home » 2023 » March » 24

Daily Archives: March 24, 2023

Peldēt ir jāprot labi. Un mēs to protam!

Tā droši drīkst teikt visi tie skolēni, kuri kopā ar sporta skolotāju Amandu Savicku piedalījās skolu peldēšanas sacensībās 1.- 5.klasēm. Sacensības notika Bauskas peldbaseinā. Skolotāja informē par to, ka skolēni startējuši ļoti labi, gūtas godalgas. Tās ieguvuši:

 • Rebeka Zaharčenoka – 1.vieta 25m peldējumā uz muguras, 2.vieta 25m peldējumā uz krūtīm;
 • Miks Dzintars Pavlovičs – 3. vieta 25m peldējumā uz muguras un 25m peldējumā uz krūtīm;
 • Līva Briede – 1.vieta 25m uz krūtīm;
 • stefetē 4.-5.klasēm – 2. vieta (Miks, Reinis, Līva, Elza);
 • stafetē 3.klasēm un jaunākiem – 2.vieta (Rebeka, Markuss, Evelīna, Tomass).

Skolotāja saka paldies visiem peldētājiem par piedalīšanos un labo sagatavotību!

Skatuves runas konkursa 2.kārtā iekļūst Maija un Rebeka

21.martā notika Bauskas novada izglītības iestāžu skatuves runas konkursa 1.kārta. Tajā mūsu skolu pārstāvēja pieci labākie skolas runātāji – Zane Lea Zunda, Alise Seškēna, Maija Sirmane, Patriks Čaps un Rebeka Zaharčenoka.  Saņemti konkursa rezultāti. Ar prieku lasām, ka otrajai kārtai izvirzītas Maija Sirmane, kura saņēma Augstāko pakāpi (45,6 p.) un Rebeka Zaharčenoka (1.pakāpe, 41,1 p.). Meiteņu priekšnesumi tiks filmēti un nosūtīti izvērtēšanai uz VALSTS IZGLĪTĪBAS SATURA CENTRU.

Sveicam atraktīvās un čaklās runātājas un sakām paldies viņu skolotājai Guntai Spure par lielo darbu, runātājus skolojot!

 

Skolas pašpārvaldes pārstāvji piedalās forumā “Iezīmē sevi”

22.martā Bērnu un jauniešu centrā notika Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas projektā organizētais Bauskas novada izglītības iestāžu pašpārvalžu forums “Iezīmē sevi”. Vairāk par tā norisi iespējams izlasīt bauskasdzive.lv    un bauska.lv

Mūsu skolu šajā pasākumā pārstāvēja Nikola Šikova, Renāte Līgotne, Gabriela Seimane, Arneta Hegenbarte-Petrika, Anna Ružinska, Bekija Baļčūne, Līga Madara Šneidere-Zegnere, Ralfs Kapkalns un Kristofers Puķāns. Lūk, pašu jauniešu domas par šo aktivitāti!

 • Šī bija laba iespēja sadraudzēties ar citu skolu jauniešiem, uzzināt, kādas ir viņu izklaides.
 • Ieklausījos, kas notiek citās skolās, guvu jaunas idejas sevis pilnveidošanai.
 • Uzzināju, kā labāk komunicēt ar citiem, kā realizēt savas idejas.
 • Priecājos, ka pieteicos piedalīties šajā pasākumā, izmēģinājām daudz ko jaunu.
 • Bija ļoti interesanti, noteikti skolā mēģināsim iedrošināt citus realizēt idejas, sadarboties.
 • Uzzināju daudz jauna par dažādām iestādēm un organizācijām, biedrībām, kurās darbojas jaunieši.
 • Tas bija kolosāls veids, kā satikt un iepazīt jaunus un interesantus cilvēkus!

Kopā ar jauniešiem pasākumā piedalījās direktora vietniece un skolas pašpārvaldes “krustmāte” Iveta Semjonova. Viņa secina, ka pasākums bijis ļoti pārdomāts un vērtīgs, daudz ideju gūts, kā uzlabot, padarīt daudzveidīgāku pašpārvaldes darbu skolā.

Dižojamies novada gadatirgū

Bauskas bērnu un jauniešu centra organizētajā dižošanās gadatirgū “Bauskas novada dārgumi” mūsu skolas audzēkņi stāstīja par Bauskas pilsētas pamatskolu, ļoti īpašām šūpolēm un osi upes krastā, tomēr visvairāk bija dziļu personisku stāstu par mammu, tēti, vectētiņu, izsūtījumu pārdzīvojušu radinieci un brāli. Sabīne Pērkone no 6.b klases bija uzrakstījusi dzejoli, tajā iekļaujot slavenās novadnieces Lāsmas Kugrēnas spēlēto teātra izrāžu nosaukumus. Sintija Niedra, kas konkursā dižojās ar bijušo kinoteātri “Uzvara”, bija izveidojusi filmu, kurā pausts apliecinājums – “kinoteātrim Bauskā jābūt!”.

Par savu veikumu dižošanās gadatirgū lieliski stāstīja Laine Sabājeva un Reinis Beitelis (5.a), Nikola Bula (5.b), Sintija Niedra un Sabīne Pērkone (6.b), kā arī Kristiāna Dambe, Linda Šemeta un Džastina Šūba (8.b). Daži skolēni dižošanās gadatirgū palielīja arī savu klasesbiedru veikumu. Laine un Reinis dižojās ar klases veidoto “Mūsu dārgumu grāmatu”, kurā iekļauts Agates Tilleres, Ralfa Rumbas, Enijas Patrīcijas Gaļčinas, Rūtas Jansones, Olivera Puķāna un Līvas Briedes veidotais dzīvesstāsts. Savukārt Džastina, Linda un Kristiāna pastāstīja arī par citiem 8.b klases grāmatā “Septiņi Bauskas brīnumi” ietvertajiem darbiem – par Jāņa Maskaļa, Nikolas Šikovas, Raimonda Prilucka un Gabriela Visocka stāstu. Nikola Bula (5.b) iepazīstināja ar sava vectēva dzīvesstāstu.

Paldies skolēniem par lielisko darbu saka arī viņu darbu vadītājas – skolotāja Māra Gulbe un Ieva Mašale.

Konkursā iegūtās nominācijas:

stāsts par baušķenieku Aldoni Bulu (Nikola Bula) – “Ģimenes biogrāfe”;

videofilma par kinoteātri “Uzvara” (Sintija Niedra) – “Mūsdienīgākā izpēte”;

dzejolis par Bausku un L. Kugrēnu (Sabīne Pērkone) – “Poētiskākais stāsts”;

“Mūsu dārgumu grāmata” (5.a klase) – “Daudzveidīgākais skatījums”;

“Septiņi Bauskas brīnumi” (8.b klase) – “Sirsnīgākie stāsti”.