Home » Bez tēmas » Dižojamies novada gadatirgū

Dižojamies novada gadatirgū

December 2023
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Bauskas bērnu un jauniešu centra organizētajā dižošanās gadatirgū “Bauskas novada dārgumi” mūsu skolas audzēkņi stāstīja par Bauskas pilsētas pamatskolu, ļoti īpašām šūpolēm un osi upes krastā, tomēr visvairāk bija dziļu personisku stāstu par mammu, tēti, vectētiņu, izsūtījumu pārdzīvojušu radinieci un brāli. Sabīne Pērkone no 6.b klases bija uzrakstījusi dzejoli, tajā iekļaujot slavenās novadnieces Lāsmas Kugrēnas spēlēto teātra izrāžu nosaukumus. Sintija Niedra, kas konkursā dižojās ar bijušo kinoteātri “Uzvara”, bija izveidojusi filmu, kurā pausts apliecinājums – “kinoteātrim Bauskā jābūt!”.

Par savu veikumu dižošanās gadatirgū lieliski stāstīja Laine Sabājeva un Reinis Beitelis (5.a), Nikola Bula (5.b), Sintija Niedra un Sabīne Pērkone (6.b), kā arī Kristiāna Dambe, Linda Šemeta un Džastina Šūba (8.b). Daži skolēni dižošanās gadatirgū palielīja arī savu klasesbiedru veikumu. Laine un Reinis dižojās ar klases veidoto “Mūsu dārgumu grāmatu”, kurā iekļauts Agates Tilleres, Ralfa Rumbas, Enijas Patrīcijas Gaļčinas, Rūtas Jansones, Olivera Puķāna un Līvas Briedes veidotais dzīvesstāsts. Savukārt Džastina, Linda un Kristiāna pastāstīja arī par citiem 8.b klases grāmatā “Septiņi Bauskas brīnumi” ietvertajiem darbiem – par Jāņa Maskaļa, Nikolas Šikovas, Raimonda Prilucka un Gabriela Visocka stāstu. Nikola Bula (5.b) iepazīstināja ar sava vectēva dzīvesstāstu.

Paldies skolēniem par lielisko darbu saka arī viņu darbu vadītājas – skolotāja Māra Gulbe un Ieva Mašale.

Konkursā iegūtās nominācijas:

stāsts par baušķenieku Aldoni Bulu (Nikola Bula) – “Ģimenes biogrāfe”;

videofilma par kinoteātri “Uzvara” (Sintija Niedra) – “Mūsdienīgākā izpēte”;

dzejolis par Bausku un L. Kugrēnu (Sabīne Pērkone) – “Poētiskākais stāsts”;

“Mūsu dārgumu grāmata” (5.a klase) – “Daudzveidīgākais skatījums”;

“Septiņi Bauskas brīnumi” (8.b klase) – “Sirsnīgākie stāsti”.