Home » 2023 » September » 21

Daily Archives: September 21, 2023

Piedalāmies V.Plūdoņa Dzejas dienā

Pedagoģes V.Cerusas un BJC organizētā dzejas pasākuma nosaukums bija “Lai skan Viļa Plūdoņa dabas dzejas balsis un atbalsis !”.

Šajā notikumā piedalījās arī mūsu skolas 4.a, 6.a un 6.b klašu skolēni kopā ar latviešu valodas un literatūras skolotājām Dinu Ālmani, Ievu Mašali un Guntu Spuri. Atbilstoši pasākuma tēmai tika iestudēti dzejoļi, kuros atrodamas redzes, dzirdes, sajūtu  gleznas, citi V.Plūdonim raksturīgie mākslinieciskās izteiksmes līdzekļi. Skolēni ne tikai skandēja mūsu izcilā novadnieka dzeju, bet bija sacerējuši savus dzejas “rimeikus” jeb dzejoļus, kuros pārfrazētas V.Plūdoņa vārsmas. Plūdoņa pieminekļa pakājē uzstājās arī citu skolu skolēni, deju kolektīva “Mēmelīte”dejotāji, kā arī popgrupas “Pigoriņi”dziedātāji. Vasarīgi siltā diena bija kā radīta šim saturīgajam brīvdabas pasākumam. Arī organizatoru sagādātie āboli garšoja lieliski. Paldies skolotājai Vijai par dzejiski izglītojošās gaisotnes radīšanu!

 

Mācību darbā izmantojam datu bāzi LETONIKA.LV

Kopš pagājušā mācību gada pamatīgāk apgūt latviešu valodu, literatūru, ģeogrāfiju, Latvijas vēsturi, mūziku un svešvalodas mums palīdz datu bāze LETONIKA.LV. Izmantojam tur esošo digitālo lasītavu, enciklopēdijas, vārdnīcas, audiogrāmatas un virtuālos asistentus, informāciju par Kultūras kanonā iekļautajām vērtībām. Šos resursus (gan  skolēni, gan skolotāji) varam izmantot, autorizējoties ar savu e- klases pieeju. Turpināsim aktīvāk izmantot šo iespēju!

 

Ekspedīcijā izzina mežu

14.septembra rītā 6. klašu skolēni devās mācību ekskursijā un ekspedīcijā uz Kurzemi. Vispirms autobuss piestāja Pūrē, un skolēni kopā ar audzinātājām Ilzi Bērziņu un Ievu Mašali devās uz Šokolādes muzeju, lai piedalītos zinātkāro gardēžu meistarklasē un uzzinātu, kad Latvijā un Pūrē sāka ražot šokolādi, uz kurieni to eksportē, kā tā top u. c. faktus.

Nākamā pieturvieta bija Ventspils novada Pope, kur ekskursijas dalībniekus gaidīja Meža ekspedīcija – vairākus kilometrus garš izglītojošs pārgājiens dabā ar 10 meža izziņas pieturvietām pieredzējušu mežsaimnieku vadībā.

Ekspedīcija līdzinājās dabaszinību stundai, jo pārgājiena laikā dalībnieki uzzināja, kā izaudzēt augstvērtīgu mežu, kā aprēķināt koku skaitu hektārā, kāpēc mežs jākopj. Ar vienkāršiem paņēmieniem tika noteikts augošas priedes garums un vecums. Tapa skaidrs, kāpēc svarīgi saglabāt dabas daudzveidību. Daudzus pārsteidza tas, ka koks tiek pielietots tik dažādu lietu gatavošanā – pat ziepju burbuļi un virtuvē izmantojama lupatiņa top, izmantojot koksnes produktus. Ekspedīcijas noslēgumā skolēni bez naglām un skrūvēm uzbūvēja koka tiltu un pēc tam, sēžot ap ugunskuru, atpūtās un pārrunāja pārgājiena laikā uzzināto.

Paldies dabaszinību skolotājai Guntai Kiseļevai par ieteikumu izmantot AS “Latvijas Valsts meži” piedāvājumu 6. klašu skolēniem!