Home » 2023 » September

Monthly Archives: September 2023

Ceļojums pagātnē – mācību stundās

4.a klasē notikušas interesantas mācību aktivitātes, ar informāciju par tām dalās skolotāja Evita Zeltiņa – Kļaviņa. Viņa stāsta: “Skolēni sociālo zinību un vēstures stundās pētīja pārmaiņas laika gaitā. Gan cilvēkiem, gan tehnoloģijām un ainavām ir pagātne un nākotne. Skolēni meklēja mājās pagātnes liecības. Tās stundā rādīja citiem, iepazīstinot citus un stāstot,kā nokļuvusi pie viņiem. Skolēni ar interesi pētīja senās naudas, rotas lietas, pulksteņus, žurnālus “Zīlīte” un “Rīgas modes”, arī ģimenes fotogrāfijas, kur kāda jau bija uzņemta 60 g.atpakaļ. Vissenākā bija Bībele vecajā drukā, grāmatai ir vairāk kā 145 gadi. Pārsteidzoši bija apskatīt pastmarku albumu, kur padomju gados pastmarkas bija savāktas no dažādām valstīm: Kanādas, Vācijas, Polijas, Taizemes un daudzām citām.”

Piektie dodas izglītojošā pastaigā pa Bausku

Šonedēļ abas piektās klases kopā ar skolotājām Marutu Korpu un Lauru Švāgeri gribēja pastaigāties. Bet šai pastaigai bija izglītojoši mērķi – uzzināt vairāk par Bauskas vēsturi. Skolēnu gida lomā iejutās vēsturnieks Raitis Ābelnieks. Viņš pastāstīja par svarīgākajiem pilsētas objektiem un to vēsturi. Tika pabūts pie Rātsnama, Pētera I akmens un citviet. Arī Bauskas pils muzejā skolēnus sagaidīja zinoša gide – Ligita Asare. Ir tik daudz interesantu faktu, ko vērts uzzināt par savu dzimto pilsētu, secina skolēni un skolotājas! Paldies gidiem!

Jaunsardze – tas ir patriotiski un spēcīgi

Ceturtdien, 21.septembrī, skolā viesojās Jaunsardzes pārstāvji . Jaunsardzes instruktors seržants Raivis Naumovs un instruktore Andīne Naumova 4.-6.klašu skolēniem stāstīja par šīs patriotiskās kustības mērķiem, darbību un skolēnu iespējamo iestāšanos šajā organizācijā. Tika demonstrēta organizācijas simbolika, skaidrota tās nozīme, kas daudziem bija pārsteigums. Viesi stāstīja, kā bērni un jaunieši darbojas, kādas ir teorētiskās, fiziskās sagatavotības  nodarbības, piedalīšanās nometnēs. Skolēni uzdeva jautājumus par ekipējumu, ieročiem, nometņu kārtību, uz kuriem saņēma izsmeļošas atbildes. Uzmanīgākie klausītāji tika pie dāvaniņām – bloknotiem, aprocēm ar Jaunsardzes simboliku. Paldies Raivim un Andīnei par sniegtajām zināšanām!

Vairāk par Jaunsardzi vari uzzināt šeit.

Piedalāmies V.Plūdoņa Dzejas dienā

Pedagoģes V.Cerusas un BJC organizētā dzejas pasākuma nosaukums bija “Lai skan Viļa Plūdoņa dabas dzejas balsis un atbalsis !”.

Šajā notikumā piedalījās arī mūsu skolas 4.a, 6.a un 6.b klašu skolēni kopā ar latviešu valodas un literatūras skolotājām Dinu Ālmani, Ievu Mašali un Guntu Spuri. Atbilstoši pasākuma tēmai tika iestudēti dzejoļi, kuros atrodamas redzes, dzirdes, sajūtu  gleznas, citi V.Plūdonim raksturīgie mākslinieciskās izteiksmes līdzekļi. Skolēni ne tikai skandēja mūsu izcilā novadnieka dzeju, bet bija sacerējuši savus dzejas “rimeikus” jeb dzejoļus, kuros pārfrazētas V.Plūdoņa vārsmas. Plūdoņa pieminekļa pakājē uzstājās arī citu skolu skolēni, deju kolektīva “Mēmelīte”dejotāji, kā arī popgrupas “Pigoriņi”dziedātāji. Vasarīgi siltā diena bija kā radīta šim saturīgajam brīvdabas pasākumam. Arī organizatoru sagādātie āboli garšoja lieliski. Paldies skolotājai Vijai par dzejiski izglītojošās gaisotnes radīšanu!

 

Mācību darbā izmantojam datu bāzi LETONIKA.LV

Kopš pagājušā mācību gada pamatīgāk apgūt latviešu valodu, literatūru, ģeogrāfiju, Latvijas vēsturi, mūziku un svešvalodas mums palīdz datu bāze LETONIKA.LV. Izmantojam tur esošo digitālo lasītavu, enciklopēdijas, vārdnīcas, audiogrāmatas un virtuālos asistentus, informāciju par Kultūras kanonā iekļautajām vērtībām. Šos resursus (gan  skolēni, gan skolotāji) varam izmantot, autorizējoties ar savu e- klases pieeju. Turpināsim aktīvāk izmantot šo iespēju!

 

Ekspedīcijā izzina mežu

14.septembra rītā 6. klašu skolēni devās mācību ekskursijā un ekspedīcijā uz Kurzemi. Vispirms autobuss piestāja Pūrē, un skolēni kopā ar audzinātājām Ilzi Bērziņu un Ievu Mašali devās uz Šokolādes muzeju, lai piedalītos zinātkāro gardēžu meistarklasē un uzzinātu, kad Latvijā un Pūrē sāka ražot šokolādi, uz kurieni to eksportē, kā tā top u. c. faktus.

Nākamā pieturvieta bija Ventspils novada Pope, kur ekskursijas dalībniekus gaidīja Meža ekspedīcija – vairākus kilometrus garš izglītojošs pārgājiens dabā ar 10 meža izziņas pieturvietām pieredzējušu mežsaimnieku vadībā.

Ekspedīcija līdzinājās dabaszinību stundai, jo pārgājiena laikā dalībnieki uzzināja, kā izaudzēt augstvērtīgu mežu, kā aprēķināt koku skaitu hektārā, kāpēc mežs jākopj. Ar vienkāršiem paņēmieniem tika noteikts augošas priedes garums un vecums. Tapa skaidrs, kāpēc svarīgi saglabāt dabas daudzveidību. Daudzus pārsteidza tas, ka koks tiek pielietots tik dažādu lietu gatavošanā – pat ziepju burbuļi un virtuvē izmantojama lupatiņa top, izmantojot koksnes produktus. Ekspedīcijas noslēgumā skolēni bez naglām un skrūvēm uzbūvēja koka tiltu un pēc tam, sēžot ap ugunskuru, atpūtās un pārrunāja pārgājiena laikā uzzināto.

Paldies dabaszinību skolotājai Guntai Kiseļevai par ieteikumu izmantot AS “Latvijas Valsts meži” piedāvājumu 6. klašu skolēniem!

Ceturtie kļūst par mākslas detektīviem kopā ar rakstnieci Luīzi Pastori

Bauskas Centrālās bibliotēkas organizēto Grāmatu svētku ietvaros Bauskas pilsētas pamatskolā allaž ir ciemiņi. Šoreiz 4.klašu skolēniem bija iespēja kļūt par mākslas detektīviem kopā ar populāro rakstnieci Luīzi Pastori. Vairāk par rakstnieci un jaunumiem viņas daiļradē varam izlasīt vietnē http://www.luizepastore.com/

Izzinošajā nodarbībā kopā ar skolēniem mūsu skolā rakstniece aizraujošā veidā ievilināja skolēnus savu grāmatu pasaulē. Tikšanās sākumā tika pastāstīts, kā sākās ceļš uz rakstniecību. Luīze Pastore iepazīstināja ar detektīvstāstu sērijas “Mākslas detektīvi” grāmatām. Skolēniem tika piedāvāts raksturot viņas grāmatas pēc taustes, izskata, sajūtām, kas rodas grāmatas šķirstot, proti, veikt ātru grāmatas virspusēju izpēti. Izrādījās, ka grāmatas spēj būt gludas, raupjas, smaržīgas, plānas vai biezas, ilustrētas ar krītiņiem, ūdenskrāsām, eļlas krāsām, zīmuļiem…  Ceturtklasnieki ar aizrautību piedalījās rakstnieces piedāvātajā spēlē un individuāli, pēc tam arī kopīgiem spēkiem uzminēja paroli – krustvārdu mīklas centrālo vārdu. Tādā veidā rūpīgāk tika izpētītas K.Hūna, V.Purvīša, N.Strunkes, V.Irbes un citu gleznotāju darbu reprodukcijas. Patīkami bija uzzināt, ka jaunākā L.Pastores grāmata “Slepenā parole” stāsta par Rundāles pili.

Tikšanās dalībnieki – skolēni un pedagogi saka paldies Luīzei Pastorei par mums atvēlēto laiku, jaunajām zināšanām un iedvesmu grāmatu lasīšanai un mākslas pasaules iepazīšanai!

 

 

Tevi gaida skolas interešu grupas un pulciņi! Piesakies!(turpinājums sekos)