Home » 2023 » November

Monthly Archives: November 2023

UCIPUCI kopā ar Zani Zustu māca, kā lidot

Bauskas Bērnu bibliotēkā 28.novembrī notika aizraujoša nodarbība. To vadīja grāmatu par  Ucipuci autore Zane Zusta. Abu trešo klašu skolēni dzirdēja aizraujošu stāstu par grāmatas tapšanu. Kopā ar autori arī izdevās grāmatiņu pārlasīt, aplūkot brīnišķīgās ilustrācijas. Vairākiem skolēniem bija iespēja kļūt par leļļu teātra aktieriem, pārējie bija atsaucīgi skatītāji, jo teātra gaisotne tika meistarīgi radīta gan ar grāmatas varoņu tēliem, ko vadīja skolēni,  gan skaņu ierakstiem, kas papildināja izrādi. Zane Zusta ne tikai prata ievilināt klausītājus savas grāmatas lappusēs, bet neviļus rosināja mācīties fiziku. Tas izdevās, pateicoties animācijas tehnikā uzņemtajai filmiņai par Ucipuci un lidošanu. Skolēni tika iesaistīti tik meistarīgi, ka pat nemanīja, ka ir aizrāvušies ar fizikas tēmas apgūšanu! Nodarbības otrajā daļā katrs varēja izgatavot savu lellīti. Paldies rakstniecei par pozitīvajām emocijām un skolēniem veltīto laiku!

Patriotu mēnesī piektie mācās muzejā un bibliotēkā

5.klases ceturtdien, 23.novembrī  devās uz Rīgu. Viņi piedalījās izglītojošās nodarbībās Latvijas Kara muzejā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. LNB skolēni veica orientēšanās uzdevumus un darbojās grafikas darbnīcā, veidojot “kartītes” ar zīmogiem un krāsām. Klašu audzinātājas Maruta Korpa un Laura Švāgere cer, ka jauniegūtās zināšanas lieliski papildinās skolēnu informācijas krājumu gan vēsturē, gan literatūrā un vizuālajā mākslā.

Meklējot kapteini Grantu (kopā ar LATVIJAS SKOLAS SOMU)

Ar programmas “Latvijas Skolas soma” atbalstu 6.a klases skolēniem bija iespēja novembrī  VEF Kultūras pilī noskatīties Latvijas Jaunatnes teātra muzikālo izrādi “Kapteiņa Granta bērni”.

Izrāde ir par drosmi, mīlestību, pārbaudījumiem un piedzīvojumiem. Meklējot pazudušo kapteini, skatītāji kopā ar populāriem aktieriem devās ceļojumā apkārt pasaulei. Uz desmit metrus garā un septiņus metrus augstā buru kuģa “Duncan” un krastos, kur kuģis piestāja, risinājās daudz interesantu notikumu un pārpratumu. Skanēja Imanta Kalniņa dziesmas, īpaši skaists bija draugu Džona un Mērijas dziedājums Mika Galvanovska un Sandijas Misikas izpildījumā. Viskomiskākās un jautrākās bija epizodes ar izklaidīgo ģeogrāfu Žaku Paganelu, ko lieliski atveidoja Jānis Kirmuška. Iespaidīgi bija skati, kad uz skatuves darbojās tautas deju ansambļa “Dzintariņš” gandrīz pussimts dalībnieku.

Pirms izrādes skolēni paguva paviesoties arī “Latvijas Radio”. 6.a klase apskatīja dažādu radiostaciju studijas, patērzēja ar raidījumu vadītājiem, uzzināja par šī gada akciju “Dod pieci!”. “Latvijas Radio 2” direktors Kaspars Mauriņš un raidījumu vadītāja Laura bija pamanījuši, ka “Labas apetītes vēlējumu koncertā” bieži izskan Bauskas pilsētas pamatskolas vārds.

Paldies skolēnu vecākiem, skolas vadībai, pašvaldībai un “Latvijas Skolas somai” par brīnumjauko iespēju!

 

Mācāmies ekonomiku kopā ar “KRISTELL”

Fakultatīvajā nodarbībā ekonomikā pedagoģe Laura Švāgere bija noorganizējusi tikšanos ar Eviju Perševicu, SIA “Kristell” īpašnieci. Šīs firmas mājaslapā lasām, ka “Kristell ir ģimenes uzņēmums, kura pamatā ir mīlestība, sapratne, uzticība.  Radām ar mīlestību, lai svecītes radītu mierpilnu atmosfēru, par dažādu produktu izveidi vienojamies meklējot kompromisus, lai tās iepriecina ikvienu pircēju un vēlamies, lai mūsu klienti mums uzticas un izbauda mūsu sveču aromātu radīto noskaņu savās mājās.”
Tikšanās laikā tās dalībniekiem bija iespēja aplūkot produktus – dažādas formas un veidu sveces. Skolēni uzzināja arī, kā uzsākt un attīstīt savu uzņēmumu.

Paldies Evijai Perševicai par skolēniem veltīto laiku!

Saņem novada apbalvojumus

17.novembrī svinīgā pasākumā Rundāles pilī tika apbalvoti Bauskas novada izcilākie ļaudis. Arī mūsu skolas direktora vietniece, pedagoģe Terēzija Pundure un tehniskais darbinieks Antons Kotāns bija starp tiem. T.Pundure saņēma Bauskas novada Goda rakstu par par ilggadēju un profesionālu darbu pedagoģijā un skolvadībā. A.Kotāns tika godināts par ilggadēju, apzinīgu un godprātīgu darbu saimnieciskajā jomā Bauskas pilsētas pamatskolā un saņēma Bauskas novada Atzinības rakstu.  Sveicam un lepojamies!

Latvijai 105.dzimšanas dienā – 160 sveicieni!

Tieši tik (160!) kupls bija Valsts svētku koncerta  dalībnieku pulks. Arī par skatītāju trūkumu nevaram sūdzēties, mūsu zāle tam bija par šauru! Jau ierasts, ka uz šo svētku koncertu aicinām arī vecākus un tos skolēnus, pedagogus un tehniskos darbiniekus, kuri saņem balvas un godarakstus par izciliem sasniegumiem savā tiešajā darbā. Skolēnu sasniegumus un to autorus ieraugām skolas stendā “Ar viņiem lepojamies”. Izvērtējot iepriekšējā mācību gada darbu, šajā koncertā tika uzteikti Nikola Šikova, Renāte Līgotne, Luīze Aleksandrova, Reinis Grosbards, Ralfs Kapkalns, Emīls Regnārs Āboliņš, Roberts Maikūns, Zane Lea Zunda, Paula Viļķena, Laura Sūna, Deina Pauloviča, Nikola Bula, Marta Kamola, Rūta Jansone, Agate Tillere, Ralfs Rumba, Reinis Beitelis, Olivers Puķāns, Sabīne Klīgere un Markuss Dudkovs. Tika apbalvoti skolotāji Dina Ālmane, Valdis Žeikars, Evija Bonāte, Roze Bruģe, darbinieki Vineta Bukne, Nellija Zeltiņa, Arnis Almans. Tika godināti skolas labākie sportisti, kas skolas vārdu daudzina novadā, kā arī interešu izglītības pagājušā gada izcilnieki – zēnu ansamblis un viņu skolotāja Ilze Bērziņa. Šos apbalvojumus pasniedza skolas direktors Jānis Rumba un viņa vietnieces Iveta Semjonova un Terēzija Pundure.

Koncertā priekšnesumus sniedza teju visu skolas interešu izglītības grupu dalībnieki. Uzstājās 2.-4 .kl. un 5.-9.kl. kori (diriģente I.Bērziņa, koncertmeistare E.Bonāte), zēnu ansamblis (vad.I.Bērziņa), 1.kl. ansamblis (vad. I.Bukša), 1., 2., 3.-6. un 5.-9.kl. deju kolektīvi (vad. S.Zemīte, koncertm. A.Grīnberga), kā arī skatuves runas grupu dalībnieki (vad. G.Spure un I.Briede). Koncertu kopā salika Iveta Semjonova, viņa arī gādāja par tā raitu norisi.

Svēku nedēļas noslēgumā 17.novembra rīts sākās ar klašu stundām, kas veltītas Latvijas dzimšanas dienai. Kā jau svētkos – bija tortes ar svecītēm, svētku cienasts, vecākajās klasēs arī konkursi un viktorīnas.

Svētku nedēļa aizvadīta godam. Brīvajās dienās aicinām apmeklēt Valsts svētku pasākumus pilsētā novadā, arī citviet. Būsim vienoti un patriotiski,  kopā ar ģimenēm svinot Latvijas svētkus! Lai izdodas!

 

 

Sportot kopā ar klasi ir jautri!

Pie šāda secinājuma nonākuši 5.a klases skolēni. Viņi kopā ar audzinātāju Marutu Korpu un atbalstošiem pedagogiem devās uz Arēnu “Rīga”, kur norisinājās projekta “Sporto visa klase”  šī gada atklāšanas pasākums. Skolēni piedalījās  dažādās aktivitātēs – spēlēja mini golfu, basketbolu, izmēģināja virtuālās realitātes brilles u.c.
Šogad projekts svin 10 gadu pastāvēšanas jubileju. Par prieku dalībniekiem koncertā uzstājās grupa “Citi zēni”. Piektklasnieki guva daudz pozitīvas enerģijas, kā arī labāk iepazina viens otru, mācījās darboties komandā. Projekts turpinās, arī mūsu skolas skolēnu dalība tajā. Sekosim turpmākajām jauno sportotāju gaitām!

Mārtiņdienas kaleidoskops

1.-4.klašu skolēni Mārtiņdienā, 10.novembrī, kā ierasts, svinēja šos latviešu svētkus. Tas tika darīts gan rotājot telpas ar zīmējumiem, aplikācijām, gan arī rotājot pašiem sevi – ar maskām, tērpiem. Mārtiņbērni gāja arī viens pie otra ciemos, skandēja tautasdziesmas, uzdeva mīklas, rīkoja cienastu brīžus savās klasēs. Iekaties galerijā!