Home » 2024 » March » 11

Daily Archives: March 11, 2024

Skatuves runas konkursa skolas kārta notikusi

Ceturtdien, 7.martā skolā notika skatuves runas konkurss. Tajā piedalījās septiņpadsmit dalībnieki no 1.-6.klasei. Dalībnieki runāja latviešu un ārzemju autoru dzejas un prozas darbus. To tēmas bija visdažādākās – mīlestība pret dabu, tuviniekiem, valodu. Bija gan nopietni, gan ar humoru tverti vēstījumi. Žūrija, kurā strādāja G.Spure, I.Briede, T.Pundure un I.Semjonova, vērtēja vairākus kritērijus – dikciju, attieksmi pret klausītāju, emocionalitāti, daiļdarba atbilstību vecumam un citus. Bērnu sagatavosānā šim konkursam bija piedalījušās pedagoģes Gunta Spure, Aija Dūmiņa un Inga Briede.

Izvērtējot visu dalībnieku iegūtos punktus un vērtējumus, dalībai novada kārtā, kas notiks Bauskā 26.martā, tika izvirzīti  četri mūs skolas skolēni. Tie ir – Jēkabs Zariņš (1.b), Maija Sirmane (3.b), Rebeka Zaharčenoka (4.a) un Patriks Čaps (6.b). Turēsim īkšķus!

“LATVIJAS SKOLAS SOMAS” nodarbībā godinām Vili Plūdoni

Mūsu skolā 7. martā 4.–7. klašu skolēniem tika organizēta programmas “Latvijas Skolas soma” nodarbība “Vilis Plūdons – 150. Dzīve un daiļrade”. Pasākumā godinājām dižo novadnieku rakstnieku Vili Plūdoni, kuram 9. martā bija 150. jubileja.

Nodarbību vadīja Raitis Zapackis, kurš daudzus pārsteidza ar lielisku dikciju un ārkārtīgi skaidru runu. R. Zapackis – pasaku stāstnieks, mūziķis, Latvijas Radio 3 ētera balss un Latvijas Televīzijas personība – iepazīstināja ar Viļa Plūdoņa devumu: dabas dzeju, poēmām “Eža kažociņš” un “Atraitnes dēls”. Noskatījāmies, kā R. Zapackis, Raimonds Pauls, Olga Dreģe un citi ierunājuši V. Plūdoņa darbu “Eža kažociņš”. Skolēni uzzināja, ka Vilis Plūdons bijis skolotājs un mācību grāmatu autors. Nodarbībā ielūkojāmies arī V. Plūdoņa izveidotajā mācību grāmatā “Deklamācija jeb daiļlasīšana”, mēģinājām lasīt tekstus vecajā drukā un izrunāt dažādus mēles mežģus.

Dzejniekam Vilim Plūdonim veltīti sarīkojumi skolā plānoti arī pēc skolēnu pavasara brīvlaika.

Informē skolotāja Ieva Mašale.