Home » 2024 » March » 21

Daily Archives: March 21, 2024

Izglītojoša nodarbība “Ventspils stikla pūtēji laiku lokos”- arī pie mums! (LATVIJAS SKOLAS SOMA)

Ceturtdien skolā viesojās divi atraktīvi  cilvēki, kuri profesionāli prot apieties ar stiklu. Viņi   vadīja nodarbību “LATVIJAS SKOLAS SOMAS” ietvaros. Kā plānots,  skolēni iepazina stikla rašanās vēsturi, to, kāda saikne tam ir ar smiltīm, kā arī iepazinās ar stikla rašanos Latvijā jau 17. gadsimtā, kad hercoga Jēkaba laikā radās pirmie stikla izgatavošanas cepļi.  Skolēni iepazina stikla krāsas un formas veidošanos, kā arī to, kur stiklu pielietoja vēsturiski un kur to pielieto šodien.

Stāstījumu papildināja stikla figūriņu kolekcija, kas kalpoja kā uzskates materiāls dažādajām stikla formām, krāsām un dizainiem. Skolēni vēroja stikla demonstrējumus, iepazina šī materiāla plastiskumu, to izstiepjot, izpūšot. Arī skolēniem pašiem bija iespēja līdzdarboties, kā arī nopelnīt skaistās stikla figūriņas.

Nodarbības vadītājs izcili prata ieinteresēt tās dalībniekus, jo stāstījums un demonstrējumi noritēja ļoti atraktīvā, nepiespiestā gaisotnē, nopietnai informācijai mijoties ar jokiem.

1.-4.klašu skolēni un pedagogi saka lielu paldies par jaunajām zināšanām un interesanto “stiklmācības” stundu!

SAULES RITMU atskaņas

No 11. marta Bauskas muzejā iespējams apskatīt novada skolēnu radošā konkursa darbu izstādi, kas veltīta saules tēmai. Darbi veidoti dažādās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas tehnikās: zīmēti, gleznoti, batikoti, austi, veidoti no māla, stikla un koka. No mūsu skolas konkursam tika izvirzīti Lauras Sūnas, Reiņa Grosbarda, Agneses Krastiņas, Agnijas Simanovičas, Hugo Platā un Esteres Gāzējas  radošie darbi, kā arī 7. klašu pīto saulīšu kolektīvais kopdarbs.

13. martā Bauskas kultūras centrā notika valsts konkursa-izstādes  “Saules ritmi” Bauskas novada noslēguma pasākums, kurā ar priekšnesumiem uzstājās novada mūzikas un deju kolektīvi,  un  tika godināti visi radošo  darbu autori, bet labākie 12 darbi izvirzīti uz reģionālo skati Jelgavā. Bauskas novada laureātu vidū ir arī mūsu skolas 8.klases  skolēna Reiņa darbs “Brīvības saule”.  Paši skaistākie mākslas darbiņi būs skatāmi 2025.gada XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku lielajā izstādē Rīgā. Radošām idejām skolēnus rosināja skolotājas Maija Lauriņa-Rimicāne un Daiga Sējēja.
Visi mīļi aicināti apskatīt interesanto mākslas darbu izstādi Bauskas muzejā!