Home » 2024 » April » 19

Daily Archives: April 19, 2024

Es biju operā!

Tā varēs teikt ikviens no skolēniem, kuri 18.aprīlī piedalījās izzinošajā LATVIJAS SKOLAS SOMAS piedāvātajā nodarbībā. Skolēni devās uz Rīgu ar ļoti muzikālu un izglītojošu mērķi – iepazīt Operas namu un opermākslas tapšanas aizkulises. Operas namā izdevās uzzināt ļoti daudz – kā iekārtota skatuve, kādam mērķim kalpo dažādas ierīces uz skatuves un ap to. Svarīgākais cilvēks, izrādās, nav mākslinieks, bet gan izrādes vadītājs, jo viņš atbild par visu! Ļoti interesanti bija pabūt skatītāju zāles dažādos līmeņos, kā arī ielūkoties orķestra bedrē. Pavērojām arī, kā iesildās baletmākslinieki, dzirdējām, kā balsi vingrina solisti. Operas ēkas pārvērtības gadu gaitā palīdzēja izprast pārvietošanās no vecās ēkas uz jauno piebūvi un atpakaļ. Izdevās palūkoties gan uz dekorācijām, gan tērpiem. Ļoti iespaidoja telpu greznums, zelta izmantošana rotājumos. Skolēni par redzēto bija sajūsmā! Paldies programmai “LATVIJAS SKOLAS SOMA” par šo iespēju! Noslēgumā, dodoties uz autobusu, sekoja arī neliela Vecrīgas objektu apskate – pabijām pie Brīvības pieminekļa, Bastejkalnā, pie Pulvertorņa, Doma laukumā, pie Saeimas nama. Informāciju par šiem objektiem un vietām stāstīja paši skolēni.

Miniatūru mākslas eksperti – 6.klašu skolēni

Piektdien 6. klases apmeklēja LATVIJAS SKOLAS SOMAS nodarbības “Miniatūru māksla” Bauskas Centrālajā bibliotēkā, tās vadīja mākslinieki Jana un Edgars Brieži. Nodarbības bija  izzinošas un ļoti  ieinteresēja skolēnus, sniedzot tiem gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanas un prasmes. Tika iepazīta telpisko miniatūru vēsture pasaulē un Latvijā, miniatūru veidi un  profesijas, kurās var apgūt prasmi veidot  un pielietot telpiskās miniatūras. Skolēni uzzināja par cilvēku kopienu pasaulē, kas nodarbojas ar miniatūru veidošanu un kolekcionēšanu, kā arī par šīs jomas māksliniekiem pasaulē un Latvijā. Daži pirmo reizi iepazina Latvijas ievērojamos leļļu un miniatūru māksliniekus A.Burovu un leļļu multfilmas “Avārijas brigāde” mākslinieku M.Putniņu. Skolēniem ļoti patika praktiskā miniatūru maketēšana, veidošana – katrs izgatavoja mazu , miniatūru naktsgaldiņu, izmantojot sērkociņu kastītes un līmpapīru. Ļoti aizraujoša bija miniatūru izstādes  izpēte un dalība interaktīvā spēlē, kur dalībniekiem bija jāatrod mazi fragmenti no tādām miniatūrām kā  Zaķīšu pirtiņa, Sarkangalvīte un vilks, mākslinieka darbnīca, beķereja,  mājiņa uz vistas kājas un citām. Secinājums: miniatūras ir lielisks veids, kā sniegt izpratni par mērogu, maketēšanu un dažādiem materiāliem, veicinot radošumu, kā arī veicinot izpratni par bezatkritumu domāšanu.

Kopā ar skolēniem miniatūru mākslu baudīja sk. Daiga Sējēja.