Home » Bez tēmas » Es biju operā!

Es biju operā!

May 2024
 12345
6789101112
13141516171819
2728293031
Tā varēs teikt ikviens no skolēniem, kuri 18.aprīlī piedalījās izzinošajā LATVIJAS SKOLAS SOMAS piedāvātajā nodarbībā. Skolēni devās uz Rīgu ar ļoti muzikālu un izglītojošu mērķi – iepazīt Operas namu un opermākslas tapšanas aizkulises. Operas namā izdevās uzzināt ļoti daudz – kā iekārtota skatuve, kādam mērķim kalpo dažādas ierīces uz skatuves un ap to. Svarīgākais cilvēks, izrādās, nav mākslinieks, bet gan izrādes vadītājs, jo viņš atbild par visu! Ļoti interesanti bija pabūt skatītāju zāles dažādos līmeņos, kā arī ielūkoties orķestra bedrē. Pavērojām arī, kā iesildās baletmākslinieki, dzirdējām, kā balsi vingrina solisti. Operas ēkas pārvērtības gadu gaitā palīdzēja izprast pārvietošanās no vecās ēkas uz jauno piebūvi un atpakaļ. Izdevās palūkoties gan uz dekorācijām, gan tērpiem. Ļoti iespaidoja telpu greznums, zelta izmantošana rotājumos. Skolēni par redzēto bija sajūsmā! Paldies programmai “LATVIJAS SKOLAS SOMA” par šo iespēju! Noslēgumā, dodoties uz autobusu, sekoja arī neliela Vecrīgas objektu apskate – pabijām pie Brīvības pieminekļa, Bastejkalnā, pie Pulvertorņa, Doma laukumā, pie Saeimas nama. Informāciju par šiem objektiem un vietām stāstīja paši skolēni.