Home » Bez tēmas » Miniatūru mākslas eksperti – 6.klašu skolēni

6789101112
13141516171819
2728293031

Piektdien 6. klases apmeklēja LATVIJAS SKOLAS SOMAS nodarbības “Miniatūru māksla” Bauskas Centrālajā bibliotēkā, tās vadīja mākslinieki Jana un Edgars Brieži. Nodarbības bija  izzinošas un ļoti  ieinteresēja skolēnus, sniedzot tiem gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanas un prasmes. Tika iepazīta telpisko miniatūru vēsture pasaulē un Latvijā, miniatūru veidi un  profesijas, kurās var apgūt prasmi veidot  un pielietot telpiskās miniatūras. Skolēni uzzināja par cilvēku kopienu pasaulē, kas nodarbojas ar miniatūru veidošanu un kolekcionēšanu, kā arī par šīs jomas māksliniekiem pasaulē un Latvijā. Daži pirmo reizi iepazina Latvijas ievērojamos leļļu un miniatūru māksliniekus A.Burovu un leļļu multfilmas “Avārijas brigāde” mākslinieku M.Putniņu. Skolēniem ļoti patika praktiskā miniatūru maketēšana, veidošana – katrs izgatavoja mazu , miniatūru naktsgaldiņu, izmantojot sērkociņu kastītes un līmpapīru. Ļoti aizraujoša bija miniatūru izstādes  izpēte un dalība interaktīvā spēlē, kur dalībniekiem bija jāatrod mazi fragmenti no tādām miniatūrām kā  Zaķīšu pirtiņa, Sarkangalvīte un vilks, mākslinieka darbnīca, beķereja,  mājiņa uz vistas kājas un citām. Secinājums: miniatūras ir lielisks veids, kā sniegt izpratni par mērogu, maketēšanu un dažādiem materiāliem, veicinot radošumu, kā arī veicinot izpratni par bezatkritumu domāšanu.

Kopā ar skolēniem miniatūru mākslu baudīja sk. Daiga Sējēja.