Home » Bez tēmas » Skaties dabā – tā dzīvot interesantāk!

Skaties dabā – tā dzīvot interesantāk!

Tā Bauskas pilsētas pamatskolas 5.klases skolēnus aicināja Ingmārs līdaka, grāmatas “Zoodārzs manā pagalmā” autors, ilggadējs Zooloģiskā dārza sabiedrisko attiecību speciālists, daudzu sižetu, filmu un televīzijas raidījumu par dabu autors, no 2018. gada līdz 2020. gada februārim bijis Rīgas Zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs.Tikties ar šo interesanto cilvēku un klausīties viņa aizraujošajos stāstos par dabu piektajiem bija iespēja Bauskas Centrālās bibliotēkas  Grāmatu svētku ietvaros. Jau tradicionāli uz šiem svētkiem tiek aicināti sabiedrībā pazīstami cilvēki – rakstnieki, politiķi, mākslinieki. Viņi dodas arī uz novada skolām.

Ingmārs Līdaka savā lekcijā, kuras laiks visiem likās par īsu, ļoti saistoši, atraktīvi un interesanti stāstīja dažādus faktus par mums visiem it kā zināmiem dzīvniekiem un putniem. Savu stāstījumu viesis papildināja ar izteiksmīgiem, paša uzņemtiem video sižetiem, jo ir ne tikai talantīgs stāstītājs, bet ļoti vērīgs video operators. Izrādās, ka cilvēku uzskati par daudziem no tiem ir kļūdaini – pūce nebūt nav gudrākais no putniem, ezim negaršo āboli un sēnes, stārķiem ir neciešams raksturs! Viesis sagrāva ne vienu vien mītu, kas iesakņojies mūsu prātos. Viņš aicināja skolēnus atbildīgi izturēties pret dzīvniekiem, nenest savvaļas dzīvniekus un to mazuļus mājās. Skolēniem veltītais laiks pagāja ļoti ātri un iegūtās zināšanas deva ierosmi interesēties par dzīvnieku pasauli daudz dziļāk. Paldies par izzinošo mācību stundu saka gan skolēni, gan klātbijušie pedagogi!