Home » Bez tēmas » Miķeļdienas veltes rotā skolas pagalmu

Miķeļdienas veltes rotā skolas pagalmu

Septembra pēdējā nedēļa priecē ne tikai ar saulainu un siltu laiku, bet arī skaistiem rudens ziediem, augļiem un dārzeņiem. No tiem skolēni  izveidojuši mandalas, ziedu paklājus, instalācijas un kompozīcijas. Tā tradicionāli mūsu skolā tiek svinēta Miķeļdiena.

Atceries, ka Miķeļi ir rudens saulgrieži, senāk tos svinēja, kad diena un nakts bija vienādā garumā, godinot dabu, ražu, rīkojot bagātīgas dzīres. Miķeļdiena ir nozīmīgs brīdis dabā, lai paredzētu laika apstākļus ziemai un pavasarim un zīlētu nākotni. Miķeļi ir robežlaiks dabā un cilvēka dzīves ritumā – viss dabā izaudzis, raža novākta. Miķeļdiena, saukti arī par Mikēļiem, Mīkāļiem, Apjumībām un Jumja dienu, ir nozīmīgi svētki latviešu gadskārtu ieražās, jo tad ir novākta raža, tāpēc godina Jumi, kas ir auglības un svētības nesējs. Pēc Miķeļdienas svētkiem seko mierīgais veļu laiks.
Ieskaties fotogalerijā un priecājies arī Tu par dabas daudzveidību un skolēnu un klašu audzinātāju izdomu!