Home » Bez tēmas » Raksta un lasa pasakas trīs valodās

Raksta un lasa pasakas trīs valodās

30.septembrī pēc skolotāju Guntas Spures, Anželikas Orlovas un Ivetas Salgrāves iniciatīvas notika valodām veltīta  aktivitāte . Tās laikā skolēni lasīja gan savas pašsacerētās pasakas, gan tautas pasakas. 6.b klases skolēni  Jānis, Krista, Kristiāna, Nikola un Kristers savas pagājušajā mācību gadā sacerētas pasakas bija tulkojuši angliski. Pasākuma laikā Jānis, Krista un Kristiāna savas pasakas nolasīja. 5.a klases skolēni Marta, Reinis, Elīza un Aleksandra (viņa lasīja Annijas pasaku)  lasīja pašsacerētas pasakas, kurām bija smēlušies iedvesmu Imanta Ziedoņa Krāsaino pasaku pasaulē. Šīs pasakas skanēja latviski. Savukārt 7.a klases skolnieces Annija Valtere un Justīne Pluce bija sagatavojušas pasaku lasījumu krieviski. 5.a klases skolēniem un viņu audzinātājai I.Somai (paldies par pasākuma noformējumu!), kuri bija pasaku priekšlasījumu klausītāji, bija iespēja salīdzināt trīs valodu skanējumu un vērtēt lasītāju prasmi uzstāties publiski.  Viņi atzina, ka skolēniem tas izdevies lieliski. Skolēni domā, ka visgrūtākā valoda no visām trijām esot krievu valoda. Piektklasniekiem tās apguve sāksies nākamgad, lai viņiem veicas!