Home » Bez tēmas » “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020“ noslēdzas ar svētkiem tiešsaistē

“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020“ noslēdzas ar svētkiem tiešsaistē

April 2021
M T W T F S S
« Mar    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Mūsu skolā šajā mācību gadā “Bērnu un jauniešu žūrijas” grāmatu kolekciju lasīja un savu vērtējumu izteica 26 skolēni no 2.a, 4.b, 5.a, 9.a un 9.b klasēm. Paldies par pacietīgo lasīšanu bērniem un viņu audzinātājiem – īpaši skolotājām Aijai Dūmiņai, Intai Šarikovai un Ilutai Somai. Lielākais ieguvums visiem bija tikšanās ar jaunu un interesantu grāmatu varoņiem. Kuras no grāmatām novērtētas visaugstāk? Lai to uzzinātu, aicinām čaklos lasītājus vērot tiešsaistē Lielos lasīšanas svētkus un apbalvošanas ceremoniju. Izlasiet LNB Bērnu literatūras centra vadītājas Silvijas Tretjakovas sagatavoto informāciju par šo pasākumu!

Lielie lasīšanas svētki” šogad notiks tiešsaistē (informācija no LNB Bērnu literatūras centra)

30.martā plkst. 15.00 tiešsaistē Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Facebook lapā un YouTube kanālā būs skatāma lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020” apbalvošanas ceremonija. Tie būs pirmie digitālie “Lielie lasīšanas svētki” – noslēguma pasākums gadu ilgušam lasīšanas maratonam. Pasākumā godinās grāmatu autorus, tulkotājus un izdevējus, kuru radītās grāmatas saņēmušas visaugstāko lasītāju vērtējumu. Vienlaikus tiks sveikti uzņēmīgākie un prasmīgākie bibliotekāri, kuri pandēmijas laikā pratuši piedāvāt un ieinteresēt 13 tūkstošus lielus un mazus lasītājus ne tikai uzsākt grāmatu vērtēšanas darbu, bet arī pabeigt to un uzrakstīt savas domas par lasīto.

Programmas 20. darbības gada grāmatu kolekcijā bija iekļautas 28 grāmatas no astoņām izdevniecībām – “Jāņa Rozes apgāds”, “Zvaigzne ABC”, “Liels un mazs”, “Latvijas Mediji”, “Pētergailis”, “Dienas Grāmata”, “Aminori” un “Lietusdārzs”. Nelielajā kolekcijā bija pārstāvēti 14 oriģinālliteratūras darbi un 14 tulkojumi no dažādām valodām – lietuviešu, igauņu, zviedru, somu, krievu, franču un katalāņu. Piecās vecumgrupās piedāvātā lasīšanas un vērtēšanas iespēja iesaista kā pirmsskolas vecuma bērnus, tā sākumskolas skolēnus, pusaudžus un jauniešus, kā arī aicina pieaugušos rādīt bērniem priekšzīmi un lasīt “Vecāku žūrijā”.

Ar prieku varam paziņot, ka visaugstāk vērtēto grāmatu skaitā ir seši oriģinālliteratūras izdevumi, pārstāvot gan jau zināmus rakstniekus, gan gados jaunus autorus un pat debitantus. Tas ir patiešām svarīgs rādītājs, jo top jaunas grāmatas un tām aug lasītāji. Programmas uzdevums ir palīdzēt satikties grāmatām un to lasītājiem, nodrošināt piekļuvi nesen izdotām grāmatām un ar pozitīviem stimuliem rosināt lasītāju kopienas veidošanos un komunicēšanu kā Latvijā 604 bibliotēkās un skolās, tā arī 68 latviešu diasporas centros 29 pasaules valstīs. Svētkos tiks sumināti visi dalībnieki, bet jo īpaši čaklie bibliotekāri un skolotāji, brīvprātīgie palīgi latviešu diasporas centros.