Home » Bez tēmas » Kas ir dzeja? Stāsta Ance Zveja

Kas ir dzeja? Stāsta Ance Zveja

Dzejas dienu priekšvakarā – 10.septembrī-  Bauskas  CB rīkoto Grāmatu svētku ietvaros mūsu astotklasniekiem bija iespēja piedalīties sarunā par dzeju. Pie mums viesojās Ance Zveja – grāmatniece un aizrautīga dzejas lasītāja un pārzinātāja. Jaunietes ikdienas darbs saistīts ar grāmatu tirgošanu. Viņas “lauciņš” ir dzejas grāmatas.

Tikšanās laikā Ance prata “salauzt ledu”, kas bieži vien pusaudžu auditorijā valda dažādu pasākumu ievaddaļā. Kas ir dzeja? Vai tie ir vārdi, kas skaisti izklausās? Vai tas ir ritms? Vai dzejā drīkst lietot žargonvārdus un nepieklājīgus izteicienus? Uz šiem jautājumiem centās atbildēt gan jaunieši, gan literatūras skolotājas Dina Ālmane un Ieva Mašale. Emocijas, sajūtas – lūk, kas raksturo dzeju visvairāk- tāds bija kopīgs secinājums. Taču, lai drīkstētu “dauzīties” ar vārdiem, ļoti labi jāpārzina arī valoda, dzejas teorija. Sarunai atvēlētais laiks pagāja nemanot – jaunieši aizrautīgi klausījās arī Ances lasītajā dzejā no jaunākajām latviešu un ārzemju autoru grāmatām. Tas bija labs impulss ielūkoties šajās grāmatās pamatīgāk, atzina skolotājas.

Paldies, Ance, par skolēniem veltīto laiku un pozitīvo emocionālo lādiņu! Gaidīsim atkal ciemos!