Home » Bez tēmas » Mārtiņdienā novij starppriekšmetu saiti

Mārtiņdienā novij starppriekšmetu saiti

December 2021
M T W T F S S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ar rudenīgi vēsu laiku pienākusi Mārtiņdiena. Tradicionālās Mārtiņdienas izdarības – masku veidošana, budēļos iešana, mīklu minēšana un dziesmu dziedāšana šogad skolā drīkst notikst tikai vienas klases ietvaros. Tomēr tas nemazina skolēnu un pedagogu prieku un radošumu. Skolotājas A.Dūmiņas audzēkņi 3.a klasē veidojuši maskas no dažādiem materiāliem – auduma, papīra. Bērni iejutušies dažādos tēlos – gailis, vilks, lācis, čigāniete, zaķis. Klasē ir arī savi Mārtiņdienas gaviļnieki – Markuss un Mārcis. Viņiem bērni veido sirsnīgas novēlējumu kartītes, tā mācoties iepriecināt, novērtēt un paslavēt.

Mārtiņdienas sena tradīcija esot auklu vīšana. Mums  Mārtiņdiena bija  lieliska iespēja kompetenču izglītībā sadarboties dažādu priekšmetu skolotājiem. Tā mūzikas skolotāja Ilze Bērziņa kopā ar 2.a klasi un skolotāju Evitu Zeltiņu-Kļaviņu “savijušas” Mārtiņdienas pavedienu no  latviešu valodas, vizuālās mākslas, mājturības un tehnoloģiju  un mūzikas tēmām. Klasē tika darinātas ķekatu un budēļu maskas. Kopīgi veidotajā mācību stundā bērni izdziedāja latviešu tautasdziesmas, gāja rotaļās, minēja mīklas,  iepazina latviešu tautas mūzikas instrumentus- kokli un stabuli.