Home » Bez tēmas » Novembris – Latvijas svētku mēnesis

Novembris – Latvijas svētku mēnesis

December 2021
M T W T F S S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Šogad pirmssvētku laiks ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju un attālinātajām mācībām liedzis iespēju visiem kopā veikt ierastās radošās aktivitātes. Citgad tā bija  gatavošanās svētku koncertam, dažādi pasākumi skolā un pilsētā, skolas kopīga rotāšana…

Svētku gaidās joprojām notiek dažādas aktivitātes, kas, radoši pielāgotas esošajiem apstākļiem, tiek īstenotas klases un mācību priekšmetu stundās. Latvijas dzimšanas dienai un Lāčplēša dienai par godu klasēs top tradicionālie plakāti, telpas iegūst svinīgāku izskatu. Pirmie šo darbiņu paveikuši skolotājas Māras Gulbes audzēkņi 2.b klasē.

Ģeogrāfijas skolotāja Elīna Meldere ģeogrāfijas stundās rosinājusi 9.klašu skolēnus veidot savas dzimtas un ģimenes ģerboņus, skaidrot simbolu nozīmi.  Tos līdz mēneša beigām iespējams aplūkot virtuālajā izstādē vietnē padlet.com.  Jaunieši rakstīja arī eseju par Latvijas novadiem.

5.-9.klašu skolēniem iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros ir iespēja noskatīties koncertlekciju “Lāčplēša dienā”. Tas ir J.Ķirša un R.Dūdumas veidots muzikāls stāsts par Latvijas vēsturi. Bērni pēc noskatīšanās pārbaudīs savas jauniegūtās vai nostiprinātās zināšanas, pildot darba lapu.

17.novembrī visās klasēs plānota Pilsonības stunda, ko veido klašu audzinātāji, izmantojot pieejamos metodiskos un vizuālos materiālus, ko popularizē un iesaka klašu audzinātāju metodiskās komisijas vadītāja Ieva Mašale un citi pedagogi. Tās ir gan mākslas un dokumentālās filmas, gan dažādas prezentācijas un TV sižeti.

Skolēni un viņu ģimenes tiek aicināti Valsts svētku noskaņu radīt arī savās mājās, izmantojot daudzveidīgo TV programmu piedāvājumu. Ieskatam – Rīgas pilsētas piedāvājums svētku nedēļai – Svētku programma tiešsaistē.

13.novembrī ar ģimeni esat aicināti piedalīties Bauskas Kultūras centra organizētajā tiešsaistes erudīcijas spēlē par Latviju un Bausku.

Svinēsim svētkus radoši, droši un no sirds!