Home » Bez tēmas » Lasīt priekšā nav viegli

Lasīt priekšā nav viegli

Pie šāda secinājuma nonāca mūsu skolas 5.klašu skolēni. Šajās klasēs norisinājās “Skaļās lasīšanas sacensības” skolas posms. Sadarbībā ar latviešu valodas skolotājām Ievu Mašali, Dinu Ālmani un skolas bibliotekāri Ingu Briedi skolēni izvēlējās grāmatas. Tās bija gan latviešu, gan ārzemju autoru sarakstītas. Izdevās sastapties ar Neganto Niku, Vējaino ģimeni, Slaveno piecinieku, lācīti Padingtonu un citiem literārajiem tēliem. Konkursa būtība ir rosināt skolēnus jēgpilnai lasīšanai, citu ieinteresēšanai, lasīšanas prasmju izkopšanai. Kā atzina skolēni, klasesbiedru uzmanību noturēt nav nemaz tik viegli – jāprot lasīt izteiksmīgi, piemērotā tempā, jābūt skaidrai dikcijai. Arī izvēlētajam grāmatas fragmentam jābūt pietiekoši aizraujošam, lai būtu interesanti gan pašam lasītājam, gan klausītājiem. Konkursa skolas posms ir noslēdzies. Pēc tā rezultātu apkopošanas divi skolēni dosies un novada posmu Bērnu bibliotēkā maija sākumā.